Vyhodnocení turnaje v billiardu

Diplomy a medaile

Během měsíců února a března probíhal na DM 1 turnaj v billiardu. Turnaj byl otevřený pro DM1, DM2 i DM3. Do turnaje se přihlásilo celkem 16 žáků z DM1 a DM2, včetně dvou vychovatelů. Mezi účastníky byli zkušení hráči billiardu“, kteří tento klidný sport provozovali ve svých bydlištích, ale i nováčci, kteří se naučili billiard tady na domově mládeže. Přihlášení soutěžící dostali za úkol nastudovat si na internetu pravidla „osmičky“ a průběžně si tuto hru trénovat. Nebylo dne, aby nebyl stůl po vyučování obléhán hráči, ale i publikem. Turnaj přinesl i mnoho nečekaných zvratů. Leckdy jasný profík a jasný vítěz se stal poraženým. Stačilo neplánovaně poslat osmičku (černou kouli) pod stůl a zvítězil bez přičinění soupeř. Turnaj proběhl v přátelském duchu, sice někdy v zápalu boje uteklo nějaké to slovíčko zmaru, ale nakonec vždy skončil zápas podáním ruky vítězi.
Absolutním vítězem turnaje se stal Jakub LÍBAL z L1LG, na druhém místě skončil Vít RAINIŠ z M1B a třetí místo obsadil Eduard ŠEBESTA z M1A. Všichni tři byli vyrovnanými soupeři.