Reprezentace školy

Studenti ISŠ Vysoké nad Jizerou v celostátní soutěži Autoopravář junior 2024

 

Opět se konalo soutěžní finále pro nejlepší mladé techniky v Servisním tréninkovém centru ŠKODA AUTO v Kosmonosích. Tato událost přivítala žáky ze středních odborných škol, kteří soutěžili od 2. do 4. dubna o titul nejlepšího automechanika, karosáře, autolakýrníka a autotronika.

Celkem se během roku se do soutěže zapojilo více než 4500 žáků, ale do finále postoupilo pouze 69 z nich. Soutěž byla náročná a vyžadovala jak teoretické, tak praktické dovednosti. Kosmonosy tak hostily ty nejlepší talenty, kteří museli prokázat své schopnosti.

Soutěž je tradičně podporována celou řadou partnerů z oblasti autoopravárenství, kteří se podílejí na zajištění úkolů, hodnocení a cen pro účastníky. Mezi hlavní partnery patří společnosti ŠKODA AUTO, BOSCH, Porsche ČR a SCANIA. Dále Hella Gutmann, Univer, AD technik, Wűrth, Fronius, Interaction, Toplac, AutoFit, Servind, Mirka, Motip, 3M, Global Expert, Sata, Alca, Bučan a další.

Tato soutěž podporuje kvalifikované odborné vzdělávání, které propojuje teorii a praxi, sleduje nejnovější trendy a využívá nejmodernější technologie. To je klíčové pro posílení důvěry v celý obor a poskytuje žákům představu o jejich budoucí pracovní kariéře.

V tak silné konkurenci se neztratili ani studenti naší školy, kteří se svými výkony zařadili ke skutečným odborníkům ve svých oborech. Konkrétně šlo o Dominika Breie, který soutěžil v oboru Autolakýrník, Jakuba Neorala za obor Autotronik a Jakuba Janoucha z oboru Mechanik opravář motorových vozidel. Všem našim borcům tak děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Burzy škol, Educa Liberec

Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA WEEK 2021, který se uskutečnil ve dnech od 11. do 17. října 2021 přinesl nový koncept, díky kterému EDUCA oslovila tisíce návštěvníků. V rámci EDUCA WEEKU byla vyhlášena v kategorii TOP FIRMA společnost DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. a v kategorii TOP ŠKOLA Integrovaná střední škola, Vysoké nad Jizerou, Dr. Farského 300, příspěvková organizace....více zde

V uplynulých týdnech se naše škola jako již tradičně prezentovala na burzách a veletrzích škol Libereckého a Královehradeckého kraje.

Koncepce a strategie vedení školy, design stánku navržený a realizovaný Odborným výcvikem, práce všech zúčastněných pedagogických pracovníků, vstřícná a zasvěcená komunikace a interakce našich studentů s potenciálními zájemci o studium nabízených oborů, logistické zázemí a podpora našich studentek oboru Operátor-logistik, která spočívala v distribuci jídla, občerstvení a přívětivé atmosféry, dobré nálady, a v neposlední řadě RALLY-CROSS speciál FABIA MK3 studenta Jiřího Šusty, který vzbuzoval nebývalý zájem a vhodně dotvářel design celého stánku, to vše sehrálo větší či menší roli v získaném ocenění Top škola za nejlepší prezentaci školy na veletrhu Educa v Liberci.

Kromě pocitu dobře odvedené práce a uznání ze strany pořadatele nám radost udělaly také získané ceny: Garance bezplatného pronájmu výstavní plochy na příští rok! Poukaz na prohlídku zámku Svijany pro pětadvacet návštěvníků! 3d tiskárna s příslušenstvím a občerstvovací set snad pro celý zájezd!

Získaná ocenění důstojně převzal s motýlkem ve smokingu Bc. Martin Hlůže.

Děkujeme panu Šustovi a synu Jirkovi za zapůjčení výše zmíněného sportovního vozu a za jeho bezplatnou dopravu tam a zase zpátky a za nabídku prezentace školy přímo na jeho kapotě!

P.S.

Myslím, že vše lépe dokreslí přiložený obrazový materiál…

Educa 2021_1

 

V mezinárodní soutěži OPRAVÁŘ JUNIOR 2020 zvítězili žáci z Vysokého nad Jizerou

Ve dnech 16. a 17. září 2020 proběhla celostátní soutěž opravářů lesnických strojů ve Šternberku na Moravě. Naši tři soutěžící byli velmi dobře připraveni a umístili se na prvních třech místech:

  1. Štěpán Slavík
  2. Lukáš Láska
  3. Lukáš Novák

Odměnou byly hodnotné ceny od sponzorů soutěže (Stihl, Oregon a další).

 

V soutěži Autoopravář Junior zářili žáci z Vysokého nad Jizerou

V celostátním finále soutěže ve ŠKODA Servisním tréninkovém centru v Kosmonosích dosáhli skvělého úspěchu také tři žáci ISŠ Vysoké nad Jizerou.

​Letošní ročník soutěže „Autoopravář Junior 2019“ zná své vítěze. Celostátní finále 25. ročníku se konalo ve dnech 15. až 17. dubna ve ŠKODA Servisním tréninkovém centru v Kosmonosích. V soutěži proti sobě nastoupili nejlepší mladí automechanici, karosáři, autolakýrníci a autotronici z celé České republiky.
Ministerstvo školství a mládeže a Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel ocenili nejlepší žáky středních odborných učilišť z České republiky. ŠKODA AUTO jako jeden z hlavních partnerů soutěže „Automechanik Junior 2019“ pro finále poskytla prostory, výcviková vozidla a nářadí. Po třídenním finále ve ŠKODA Servisním tréninkovém centru v Kosmonosích byli oceněni nejlepší automechanici, karosáři, autolakýrníci a autotronici České republiky.
Předtím museli budoucí odborníci z řady učilišť a středních škol prokázat své teoretické a praktické dovedností. V celé České republice se soutěže „Autoopravář Junior 2019“ zúčastnilo více než 4 000 učňů, do finále pak postoupilo 62 nejlepšíchMezi finalisty byli i žáci ISŠ Vysoké nad Jizerou.

Excelentními odbornými znalostmi porotu přesvědčili zejména Richard Ulman (autolakýrník) 2.místo, Jan Kučera  (autotronik) 3.místo a František Martinec (automechanik) 10.místo.

Děkujeme žákům za výbornou reprezentaci školy a všichni pedagogičtí pracovníci Integrované    střední školy přejí mnoho dalších úspěchů v profesním  i osobním životě.