Silový trojboj

Úvodní foto

V průběhu měsíce listopadu a prosince probíhal na DM 1 první silový trojboj. Žáci se jednotlivých disciplín účastnili libovolně, jak jim čas dovolil. Jednalo se o tyto disciplíny:

Počet kliků za jednu minutu – Aby měli všichni stejné podmínky, byla k podlaze přilepena plastová láhev a počítalo se každé zapraskání láhve.
Přitahování ve visu na hrazdě – Podmínkou bylo přitáhnout se bradou nad hrazdu bez přerušení, a to do vysílení.
Celomotorický test – Jde o test, který se běžně používá ke zjištění fyzické kondice v ozbrojených složkách. Principem je, kolikrát se během dvou minut stačí žák postavit, lehnout si do kliku, znovu se postavit, lehnout si na lopatky a zase se postavit. Jde o opravdu namáhavý test celkové fyzické zdatnosti a je nutné při provádění zapojit i hlavu.

Soutěž byla otevřená i pro DM 2 a DM 3. Letošního silového trojboje se zúčastnilo celkem 30 žáků a opravdu se všichni snažili podat co nejlepší výkony. Bylo příjemným překvapením, že fyzická kondice některých žáků byla na dobré úrovni. Každý vynikal v něčem jiném a nutno dodat, že jsme ocenili i snahu žáků, kteří se přihlásili, aniž by počítali s umístěním na předních místech. Celá soutěž proběhla v celkově příjemné atmosféře a nechybělo též povzbuzování rivalů soutěže. Na předních místech se umístili žáci, kteří chodí pravidelně posilovat v rámci sportovního odpoledne do sokolovny a určitě k dobrým výkonům přispělo i skromné vybavení malé klubovny, kam se letos pořídily 2 sady jednoručních činek, žíněnka, žebřiny a posilovací stroj na břišní svalstvo. Soutěž byla odměněna diplomem, medailí a dobrotou. Soutěžící na 5.–6. místě obdrželi sladkosti. Vítěz si pak odnesl cep salámu (Poličan) a na druhém a třetím místě se kluci podělili o vynikající klobásy, takže se ve finále vyplatilo zabrat a podat co nejlepší výkon. Na závěr bychom chtěli vyzvednout výkony na prvním až třetím místě:
    1. Místo – Zdeněk Roček: kliky za minutu – 93, přítahy – 22, CMT test – 43
    2. Místo – Samuel Štefan: kliky za minutu – 63, přítahy – 20, CMT test – 40
    3. Místo – Milan Stuchlík: kliky za minutu – 38, přítahy – 16, CMT test – 43

Celkové výsledné pořadí si můžete prohlédnout v přiložené výsledkové listině.
Pro žáky DM připravujeme další silový trojboj, tentokrát to budou disciplíny, ve kterých mohou vyniknout i ostatní.