Zájmové a vzdělávací kroužky na ISŠ

Během celého školního roku mají studenti naší školy možnost navštěvovat zájmové a vzdělávací kroužky. V rámci projektu NAKAP LK je v naší škole vedeno celkem 6 kroužků.

Jedná se o tyto zájmové kroužky : Rally kroužek, Moto kroužek, kroužek zaměřený na práci s diagnostikou, kroužek svařování, kroužek stavebnic a her, kroužek opravy a údržby lesnických strojů.

Studenti tak mají možnost vybrat si ze široké škály zájmových činností, kdy mohou vyplnit volný čas a zároveň doplnit a zlepšovat své vědomosti a dovednosti.

Rally kroužek nabízí opravy a údržbu automobilů a také naší závodní Škody Fabie, která se účastní MČR RALLY jako předjezdec. V moto kroužku se studenti věnují opravám a údržbě motocyklů a při příznivém počasí prohánějí motocykly na motokrosové dráze, která se nachází v areálu školy. V kroužku, který je zaměřen na práci s diagnostikou, využívají studenti nejmodernější počítačové technologie pro zjištění elektronických závad v automobilech. Kroužek svařování je určen pro ty, kteří mají zájem získat svářečský průkaz, ale nemají možnost ho získat v rámci svého studijního oboru. Při kroužku stavebnic a her se studenti učí manuální a technické zručnosti stavbou stavebnic LEGO TECHNIC, FISCHER TECHNIK, MERKUR a dalších. A nakonec kroužek opravy a údržby lesnických strojů, ve kterém se studenti učí základní údržbu a opravy motorových pil, křovinořezů, zahradní techniky, traktorů a práce s vyvážecí technikou.

O kroužky je každoročně velký zájem a škola neustále doplňuje a zajišťuje vše potřebné pro jejich rozvoj.