Sportovní den

Návod na přihlášení do Bakalářů - zde

Odkaz na videonávod - zde


 

Sportovní den ISŠ skončil a prázdniny začínají…

Dění u tenisového stolování jsem neviděl, ale předpokládám, že pod dohledem Ing. Jaroslava Hylmara, ředitele turnaje, byla etiketa patrná.

Pot namíchaný s prachem antuky jsem viděl na tělech volejbalistů, kteří se sice hladově, leč pokorně skláněli nad talíři v jídelně. Nekončící vítěznou šňůru učitelského výběru zpřetrhat nedokázal nikdo ani letos…

Na zeleném trávníku jsem toho spatřil hodně. Dvanáct odhodlaných družstev a mnohdy skvělé výkony. Úžasné góly, kouzlení brankářů, ale i zmařené šance a hloupé chyby. Nečekané obraty, vtipné, předpokládané i nepředpokládané situace, tvrdé souboje i zákroky. Emoce všeho druhu, radost, úžas, frustraci i vztek. Zklamání, výčitky, respekt i jeho pravý opak. Disrespekt? To je to slovo? Často ho v poslední době slýchávám v konverzacích studentů. A dnes jsem ho viděl také…

Slyšel jsem a sám vykřikl nejedno vulgární zakletí nebo označení. S tou sprostotou je to ale safra složité! Když umíte střílet, šetříte náboje a trefujete cíl. Jinak jste ale vedle jak ta jedle! Tak jestli to čteš a cítíš, že je to také o tobě, sedni si na zadek, vstaň a zkus to znovu…Já to zkouším taky.

Že je fotbal i emoční fenomén je klišé, ale zajímavé.

Tak určitě děkuji hráčům, pořadatelskému týmu studentů – sběračům zakopnutých míčů, fanouškům i těm s černým humorem, ale zejména a jmenovitě Pánům Jaroslavu Budinovi a Lukáši Beldovi v rolích soudců „přeboru vysokého“. Svou funkci totiž nepřijali z finančních, kariérních, mocenských nebo jiných patologických motivací, ale jen a pouze pro ten sportovní den, kvůli Vám.

Poděkování také patří vicemistrovi kulatého míče Miroslavu Neumannovi, který se stal shodou okolností žokejem černého koně turnaje ze stáje M1A, jenž klopýtnul pouze v klání s šampionem celého turnaje a v samotném finiši.

Zvláště děkuji Ing. Renatě Čumové za fotografie týmů jako z Eura!

A obzvlášť děkuji vítěznému týmu M2A za fotbalovou lekci, za osmnáct vsítěných branek, za žádnou neobdrženou, za impozantní celkové skóre 18:0! Myslím, že po loňském prohraném finále si najali mentálního kouče. (Není to ta úča na té fotce?)

Dámo a pánové, děkujeme!

P.S.

Tabulky i vyřazovací část ...zde

Nepostavíme za rok zas učitelský tým? Dám se zas do formy. Lukášové, Ivoši, Honzo, Mirku, Martine, Jardo?

Hezké prázdniny!

Sportovní Den 24_7 (jpg)

Sportovní Den 24_1 (jpg)Sportovní Den 24_2 (jpg)

Sportovní Den 24_3 (jpg)Sportovní Den 24_4 (jpg)

Sportovní Den 24_5 (jpg)Sportovní Den 24_6 (jpg)