SOUTĚŽ – Automechanik Junior 2024 (krajské kolo)

Návod na přihlášení do Bakalářů - zde

Odkaz na videonávod - zde


 

Ve čtvrtek 22. 2. 2024 se uskutečnilo na půdě SZŠ a SOŠ v České Lípě krajské kolo celostátní soutěže Autoopravář junior v kategorii Automechanik.

V rámci tříkolové soutěže probíhá porovnání znalostí a dovedností soutěžících a navázání spolupráce mezi vyučujícími a žáky jednotlivých škol.

Soutěž je určena pro žáky třetích ročníků oboru 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel, kteří nemají dokončeno žádné předchozí vzdělání zakončené maturitní nebo závěrečnou zkouškou.

Soutěž se skládá z části teoretické, poznávací a praktické.

  • teoretické části jsou žáci prověřováni testem na PC.
  • poznávací části prokazují znalosti z konstrukce běžných typů vozidel, přípravků, jednotlivých částí, součástí automobilů, náhradních dílů a jejich kompletací.
  • praktické části žáci prokáží znalosti a dovednosti v oblasti diagnostiky závad a jejich následného odstranění, obhájení zvoleného postupu, dále při provádění jednoduchých oprav, údržby, elektrických měření a seřizování.

 

Ředitelem soutěže byl pan Petr Rožníček SZŠ a SOŠ Č. Lípa a hlavním rozhodčím Ing. Jiří Šimůnek ISŠ Vysoké n/J.

Letošního ročníku se zúčastnili kromě pořádající SZŠ a SOŠ Česká Lípa dvoučlenné týmy žáků ze SŠ a MŠ Liberec, ISŠ Vysoké n/J, SPŠT Jablonec n/N.  Na oficiální soupisce tedy figurovalo 8 soutěžících.

Stupně vítězů obsadili:

1. místo – Jakub Janouch (ISŠ Vysoké n/J)

2. místo – Václav Vaníček (SŠ a MŠ Liberec)

3. místo – Eva Bártová (ISŠ Vysoké n/J)

S ohledem na postupový klíč budou v celostátním finále zastupovat Liberecký kraj Jakub Janouch a Václav Vaníček.

Kromě kategorie Automechanik, zahrnuje soutěž ještě kategorie Autotronik, Autolakýrník. Na celostátním finále ve dnech 2. – 4. dubna, v Servisním centru Škoda Auto a.s. v Kosmonosech, bude mít ISŠ Vysoké n/J zastoupení i v těchto kategoriích.

Diplom Janouch 2024 Automechanik (pdf)