Pohár z Frýdlantu jsme přivezli, ale je menší…

Návod na přihlášení do Bakalářů - zde

Odkaz na videonávod - zde


 

V pátek 9. 6. vyrazily dva florbalové týmy naší ISŠ obhajovat loňské vítězství turnaje O pohár starosty Frýdlantu v sestavách:

ISŠ 1 (obhájci trofeje): Gólman Krtička, veteráni Koldovský a Bandyk, kouzelník Holba, drzé štístko Neuschl, bojovníci Šmíd a Vancl.

 ISŠ 2 (naše mladá krev): Gólman Škoda s obráncem Arpášem a mladíci z A1T - Kadavý, kanonýr Plucha, Sudek, Šimůnek a Špetlík.

Hrálo se ve dvou skupinách po čtyřech týmech o nasazení do play off. V jedné skupině se naše výběry nepotkaly, což znamenalo hrozbu čtvrtfinálového střetnutí…

Naše juniory v prvním zápase zaskočili loňští finalisté (Bojiště 1), kteří s vědomím, že nám mají co vracet, jasně zvítězili. Ve druhé skupině porazilo naše „áčko“ s přehledem družstvo Frýdlantu. Druhé zápasy ve skupině nabídly po skvělých výkonech střelecký koncert našich nováčků s Gymnáziem Frýdlant a těsnou prohru ISŠ Vysoké 1 s budoucím vítězem celého turnaje Bojištěm 2.

Karty byly rozdány a náš realizační tým (Boháč, Skalský) se začal před posledními zápasy ve skupinách zabývat tušeným problémem, jak se vyhnout „bratrovražednému“ souboji ve čtvrtfinále. V prvním z duelů se zdálo, že vše vyřeší náš mladý tým, který v polovině zápasu vedl 4:1 nad dalším výběrem SŠ Frýdlant, ovšem náskok neudržel a nakonec padl 5:6. S těžkým srdcem a rozpačitými pohledy muselo (?) sledovat naše trenérské duo vítězství našich v druhé skupině, které nás nemilosrdně poslalo proti sobě do prvního zápasu play off, kde nastupoval v našem případě třetí tým ze skupiny A (ISŠ 2) s druhým ze skupiny B (ISŠ 1). Možná měla naše trenérská lavička vyřešit toto dilema jasným pokynem, to se však nestalo, a tak alternativní výsledek zůstane navždy ve hvězdách…

Jsem přesvědčen, že naši nováčci v tomto přátelském utkání věnovali vítězství svým sportovním vzorům. Myslím, že zde zanechali velmi dobrý dojem.

A možná právě tyto dva podivné zápasy nám vzaly hlad a chuť vítězit, a tak v semifinále mohlo „Bojiště 1“ dokonat svou sladkou pomstu. Bylo těžké sledovat nezdařený návrat do zápasu, smůlu, která se nám doslova lepila na hole, a obrovskou euforii našich soupeřů, v které se jim dařilo vše, na co sáhli. Ještě těžší bylo poslouchat vzájemné výčitky našich zlomených hráčů…

A takový je život i sport, „jednou jsi dole, jednou nahoře…“

Myslím ale, že nakonec jim stejně musíme poděkovat za výkony i chuť reprezentovat bez ohledu na to, že nakonec zvládli boj opět s Frýdlantem o bronzový pohárek. Nejde totiž o to nepadnout, ale jde o to zase vstát!

Zůstáváme věrnými fanoušky!

Celý realizační tým ISŠ Vysoké nad Jizerou