Soutěž TALENTY PRO FIRMY T-PROFI 2023

Návod na přihlášení do Bakalářů - zde

Odkaz na videonávod - zde


 

Manuální zručnost, prostorovou představivost i týmového ducha prověřila odborná technická soutěž s názvem Talenty pro firmy T-PROFI, která se konala 2. března 2023 v libereckém IQ parku a letos se jí účastnilo sedm týmů z celého kraje.

Krajské kolo této soutěže již sedmým rokem připravuje pro žáky a studenty základních a středních škol Krajská hospodářská komora Libereckého kraje. Jde o unikátní formát, kterým se Komora snaží posilovat roli zaměstnavatelů při zvyšování kvality odborné přípravy, prohlubovat spolupráci škol a firem v oblasti odborného vzdělávání a v neposlední řadě také toto vzdělávání propagovat.

Jednou z hlavních myšlenek akce je prohlubování praktických dovedností nezbytných pro úspěšné uplatnění v praxi.  Proto jsou smíšené soutěžní týmy tvořeny zástupci firem a žáky spolupracujících středních a základních škol. Společně plní stejné zadání.

Hlavním úkolem soutěžních týmů bylo v časovém limitu tří hodin postavit a zprovoznit zařízení ze stavebnice Merkur, a to dle zadání a instrukcí, které všichni účastníci soutěže obdrželi až na místě. Stavba měla dvě části. Tou první byla garáž s automatickým zavíráním vrat, kde bylo nutné správně zapojit a seřídit vrata tak, aby se zastavila, kde mají. Druhá část úkolu byla sestavit a správně zapojit hydrogenerátor, který musel splnit tlakovou zkoušku.

Našemu týmu, který byl složen třemi žáky 5. třídy místní základní školy a třemi žáky 2. ročníku místní střední školy, se úkol podařilo splnit ještě před vypršením časového limitu.

Po důkladné kontrole odbornou porotou se náš tým umístil na parádním 2. místě. Celý den se nesl v přátelském duchu a žáci si ho moc užili a odnesli si hezké ceny.

Talent 2023_2 (JPG)