Úvod » Pro studenty » Exkurze, zájezdy a besedy

Exkurze IQLANDIA Liberec

listopad
26

V pátek 14. listopadu 2014 jsme se vydali na exkurzi do IQLANDIE v Liberci. Počasí bylo velmi hezké, svítilo nám na cestu sluníčko. Odjeli jsme...

více

Armádním muzeu Praha Žižkov a Národní technické muzeum

listopad
19

11. listopadu 2014 se žáci tříd M1A a O2LM zúčastnili oslav Dne válečných veteránů v Armádním muzeu Praha – Žižkov. Hlavním...

více

Exkurze – IVECO CZECH REPUBLIC, a.s.

říjen
30

Dne 15.10. 2014 jsme navštívili ve Vysokém Mýtě firmu Iveco. Exkurze se zúčastnily třídy A3T a N3T – autotronik a LFS1 – logistické a...

více

Exkurze na výstavu Intermot 2014

říjen
20

Jak se na naší škole stalo již takřka „tradicí“, i v letošním roce se téměř padesát studentů vypravilo na...

více

Exkurze ve firmě Kaipan, s.r.o. - největšího českého výrobce automobilů

červen
25

Studenti druhého a třetího ročníku studujního oboru Autotronik měli možnost v posledním školním týdnu navštívit...

více

Muzeum Energie - Velké Hamry - Mezivodí

červen
24

Na prohlídku historické elektrárny z roku 1907, plně funkční, dodnes v nepřetržitém provozu, se vydali studenti druhého a třetího ročníku...

více

Odborná exkurze Škoda, a. s. Vrchlabí

březen
06

Ve středu 5. března 2014 se čtvrtý ročník Autotroniků a první a druhý ročník Logistických a finančních služeb zúčastnili exkurze do...

více

Odborná exkurze v Dopravním podniku města Liberec

únor
20

19. února 2014 se studenti čtvrtého ročníku studijního oboru Autotronik a třetího ročníku učebního oboru Mechanik opravář motorových...

více

Exkurze AXL Charvát Semily

prosinec
28

12. prosince se naši prváci vydali na exkurzi do výrobního závodu AXL Charvát Semily. Zkušený průvodce, pan Jiří Mach, nás...

více

Odborná exkurze v Auto Škoda, a.s.

prosinec
05

Již pravidelně se žáci z naší školy účastní odborných exkurzí ve firmách zaměřených na automobilový průmysl....

více

Odborná exkurze v Auto Škoda, a.s  (28.11.2013)

Již pravidelně se žáci z naší školy účastní odborných exkurzí ve firmách zaměřených na automobilový průmysl. Tentokrát jsme se vydali se studenty druhého a třetího ročníku oboru Autotronik do největšího automobilového závodu v ČR, a to do Auto Škoda v Mladé Boleslavi.

Exkurze započala prohlídkou nově zrekonstruovaného muzea, podpořenou poutavým výkladem našeho průvodce. Po hodinové „procházce“ minulostí výroby této automobilky jsme se vydali na prohlídku některých výrobních provozů. Začali jsme v lisovně, následně jsme zhlédli svařovnu karoserií a prohlídku jsme ukončili v hale konečné montáže.

Asi nejsilnějším zážitkem pro studenty bylo pracoviště svařovny, která je plně automatizována a na jednom prostoru tu jako symfonické těleso „vyhrává“ souběžně 525 robotů a manipulátorů. Zdálo se nám, jako by to byl záblesk z budoucnosti. Něco takového jsme doposud viděli jen v sci-fi filmech.

Odbornou exkurzi hodnotíme velice pozitivně. Je určitě vhodným doplňkem k přípravě studentů na budoucí povolání a důležitým krokem k propojení teorie a praxe.

Ing. Kubrt Vladimír

DSC04088DSC04081

Přednáška protidrogové prevence

Touha dosáhnout pocitu štěstí, radosti, euforie, snaha docílit mimořádných zážitků a prožitků i zažít něco, co rozšíří možnosti lidského vnímání, provází lidi už od nepaměti. Docílit těchto pocitů se dá různými způsoby. Většina z nich je poměrně pracná a vyžaduje fyzickou i psychickou aktivitu, vynaložení  času a případně financi. Zdánlivě jednodušší cesta vede přes různé psychoaktivní látky, které podobné pocity poskytují. Přinášejí rychlé a snadné uspokojení s odloženou splatností – nepříznivé důsledky nastupují až po určitém čase.

Protidrogova beseda 2

Rizika, která užívání drog přináší, se nadají redukovat pouze na závislost. Ta je pouze jedním z možných negativ. Nežádoucích důsledků užívání drog je více, a to jak přímo pro jejich uživatele, tak i pro rodinu, nejbližší a širší okolí i pro celou společnost.

Aby si žáci uvědomili problémy současné společnosti, zúčastnili se v úterý  5.listopadu 2013 přednášky PhDr.  Ivana Doudy na téma protidrogové prevence. Měli možnost se dozvědět jaké drogy patří k těm nejvyhledávanějším,  příčiny závislosti  a jejich důsledky a platnou legislativu. To vše bylo doplněno praktickými příklady z praxe. Škoda jen, že vše nebylo doplněno obrazovou projekcí.

Protidrogova beseda 1

Za technikou na letiště i do muzea..(13.11.2013)

13. listopadu si studenti ze tříd M3A a A4T přivstali o něco dříve a už v 5 hodin ráno se vydali naším školním autobusem na cestu do Prahy. Na programu byla exkurze na letiště Václava Havla a návštěva Technického muzea.
Nejprve jsme absolvovali krátký výklad a video k historii a současné podobě letiště a poté jsme vyrazili obhlédnout všechno na vlastní oči. Prošli jsme si rentgenovou kontrolou, nechali se povozit letištním autobusem po ploše, kde „rolovala“ letadla. Podívali, jsme se, jak přistávají a odlétají, seznámili jsme se s jejich různými typy a způsoby nakládání zavazadel. Obdivovali jsme především skvělou souhru letištního personálu a pilotů. Na konec naší prohlídky jsme navštívili stanici letištních hasičů. Následně jsme se přesunuli do Technického muzea. Tam jsme se proplétali  mezi exponáty všeho druhu – mezi starými lokomotivami, letadly, auty, motocykly, fotoaparáty… Snad každý tam našel „to své“.
Na závěr bych chtěla dodat, že se jednalo o velmi povedenou exkurzi, a to i díky velmi dobrému chování všech studentů.
letiste

Exkurze Auto Škoda Mladá Boleslav

Dne 14. 11. 2012 se studenti třídy A1T a N3T zúčastnili odborné exkurze v automobilové firmě Auto Škoda Mladá Boleslav.
Exkurzi jsme zahájili prohlídkou muzea. Z důvodu rekonstrukce byla expozice umístěna v trochu stísněném prostoru, ale odborný výklad naší průvodkyně vše vynahradil.

Další část prohlídky proběhla v provozních halách firmy, konkrétně jsme shlédli provoz lisovny a následně montáž převodovek a motorů. Ve zbylém čase jsme si prohlédli modelovou řadu vozů Škoda v zákaznickém centru.
Poznatky a postřehy z exkurze budou dobrým přínosem pro zkvalitnění odbornosti našich studentů.

Exkurze žáků ISŠ Vysoké nad Jizerou v Barum-Continental Otrokovice

Dne 16. 10. 2012 se 86 žáků naší školy v oborech automechanik a opravář zúčastnilo s pedagogickým doprovodem exkurze ve firmě Barum – Continental Otrokovice.
V největším evropském závodě na výrobu automobilových plášťů byli žáci seznámeni s celkovým výrobním procesem, od přípravy gumárenských směsí, až po náročnou kontrolu finálních výrobků. Po milém uvítání byl žákům promítnut instruktážní film o historii a současnosti firmy. Potom byli žáci rozděleni do čtyř skupin, a s přidělenými průvodci prošli jednotlivé provozy.
Vedení firmy nám umožnilo prohlédnout si také speciální provozy zaměřené na výrobu Hi-Tech plášťů, které díky své jedinečné technologii používají téměř všechny známé automobilky, vyrábějící supersportovní vozy. Tyto provozy podléhají speciálnímu režimu utajení z hlediska průmyslové špionáže. Proto jsme byli velmi příjemně překvapeni, že jsme mohli tyto provozy navštívit.
Cílem exkurze bylo představit žákům náročnost výroby automobilových plášťů, které musí splňovat přísné bezpečnostní předpisy, jejich konstrukci a složení. Tyto požadavky na kvalitu výroby byly žákům vysvětleny i z toho důvodu, aby si uvědomili, že pneumatiky jsou jediný styčný bod vozidla s vozovkou ve všech povětrnostních podmínkách a ročních obdobích.

Týden v Berlíně

Sněhový poprašek, ozdobami rozsvícené ulice adventního času – tak přivítal Berlín naši skupinku studentů, která sem vyrazila v termínu 3. – 9. 12. za poznáním historie i současné podoby hlavního města našich západních sousedů.
Program našeho pobytu byl bohatý a od návštěv vybraných cílů nás neodradilo ani mrazivé počasí. Nejprve se studenti prakticky seznámili s fungováním místní dopravní infrastruktury a navštívili Muzeum komunikace, kde si ozkoušeli různé možnosti přenosu informací od kouřových signálů až po nejrychlejší a nejmodernější technologie. Následovaly toulky historií – okolo zbytků známé berlínské zdi rozdělující východ od západu, skrz Braniborskou bránu k obřímu památníku obětem holocaustu. Tam nás zaujaly především kruté příběhy konkrétních lidí vyčtené z osobních dopisů. Navštívili jsme také obří protiletecký bunkr ze 2. sv. války a naše putování minulostí jsme zakončili v bývalém vězení tajné východoněmecké policie STASI, kde nás prováděla jedna z bývalých vězeňkyň, která byla zatčena v Československu při pokusu o překročení hranic na západ.
Podívali jsme se také do současnosti – do budovy a vyhlídkové kopule německého parlamentu, na výuku do běžné sídlištní střední školy a na známá místa obchodního ruchu jako je například Sonycentrum nebo do luxusní prodejny aut v ulici Unter den Linden.
Kromě poznávání nás tu však čekala i zábava, například bruslení v centru Alexandrova náměstí, návštěva Grusselkabinetu i pravá atmosféra vánočních trhů, kde jsme shlédli na večerní Berlín z největšího ruského kola v Německu.
Exkurze to byla podle mého názoru opravdu vydařená.

Beseda na téma: prevence a následky dopravních nehod

V úterý 22.10.2013 proběhla v naší škole beseda žáků a studentů druhých ročníků s npor. Lubomírem Polívkou, vedoucím dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou a jeho kolegyní pprap. Lenkou Skalovou a npor. Jan Hlubučkem, vedoucím obvodního oddělení Tanvald Policie ČR.

Téma besedy bylo vzhledem k nadcházejícímu nejnebezpečnějšímu období na silnicích jasné – prevence a následky dopravních nehod a důležité informace týkající se provozu na pozemních komunikacích. Žáci a studenti zároveň shlédli autentická videa dopravních nehod. Videa zapůsobila a všichni odcházeli vyzbrojeni řadou důležitých informací i poučením npor. Polívky, kterým besedu uzavřel: „Zabíjí rychlost a lidská blbost.“

Besedapolicie2013

Poznávací výlet do německo-polského města Görlitz

Ve středu 24. dubna jsme se společně se třetími ročníky studijních oborů (A3T, N3T, LFS1) vydali na poznávací výlet do německo-polského města Görlitz / Zhořelec. Počasí nám přálo, tak se i brzké ranní vstávaní dalo snést o něco lépe.

VyletGorlitz2013b Školní autobus nás zavezl již v 6 hodin na nádraží v Semilech, odkud jsme se vlakem rozjeli směrem za české hranice. Po deváté hodině jsme již stáli na nádraží města Görlitz vzdáleného od Vysokého nad Jizerou necelých 80 km. Toto saské město ležící na Lužické Nise nebylo za války vybombardované jako řada měst v okolí a zachovalo si svou historickou podobu, což jsme ocenili v okamžiku, kdy jsme vkročili do centra. Domy, které na nás shlížely, vytvářely dokonalou renesanční atmosféru. Na prohlídku města dostali studenti hodinu a půl, během níž mohli spatřit řadu památek jako například gotický chrám sv. Petra a Pavla, kostel Nejsvětější Trojice, Neptunovu kašnu, Radnici, Rychbašskou věž, Tlustou věž nebo i něco ze současnosti – tržiště a nově otevřený most, který propojil německou a polskou část města po zařazení obou států do schengenského prostoru.Odpoledne bylo věnováno návštěvě zoologické zahrady. VyletGorlitz2013aNejvětší atrakcí se bezpochyby stala malá prasátka, která se pohybovala volně po cestě, a bylo možno si je pohladit. Pozornost ale také upoutali velbloudi, rysi, sovy, dikobraz nebo panda červená, která se nám nakonec po dlouhém čekání také rozhodla ukázat.
Čas vyměřený pro návštěvu města rychle utíkal a my se museli vrátit, abychom stihli vlak zpátky do Vysokého. Po cestě se někteří podělili s ostatními o nové zážitky, jiní, znaveni mnoha hodinami na nohách, poklimbávali. Před šestou hodinou večerní jsme již opět stáli před školou, kde jsme si mohli říct, že se nám ten výlet skutečně vydařil.

Za školu Mgr. Lucie Kubátová