Úvod » O nás » Reprezentace školy

V mezinárodní soutěži OPRAVÁŘ JUNIOR 2018 zvítězili žáci z Vysokého nad Jizerou

22.05.2018

OPRAVÁŘ JUNIOR 2018 je mezinárodní soutěž pro žáky lesnických učebních oborů. Finále 5. ročníku se konalo ve dnech 16. – 17. května na Integrované střední škole (ISŠ) ve Vysokém nad Jizerou. Unikátní soutěže se zúčastnily tři týmy z České republiky a jeden ze Slovenska. První místo v soutěži jednotlivců i družstev obsadili žáci z pořádající školy.

„Rozvoj učebních oborů patří k důležitým oblastem podpory Libereckého kraje. Těší mě, že se tato soutěž stala tradiční záležitostí s mezinárodním charakterem,“ uvádí Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, který soutěž ve čtvrtek 16. května ve Vysokém nad Jizerou zahájil.

Kromě vědomostního testu připravili organizátoři pět praktických disciplín. Jednotlivých disciplín soutěže OPRAVÁŘ JUNIOR se účastnili vždy tři žáci oboru Opravář lesnických strojů. Jednalo se o soutěžící z Integrované střední školy Vysoké nad Jizerou, Střední odborné školy lesnické a strojírenské Šternberk a Střední odborné školy Nové Město na Moravě. Za Slovenskou republiku soutěžili žáci ze Střední odborné školy lesnické Tvrdošín.

Své manuální dovednosti prokazovali žáci při svařování, ručním zpracování kovů, při výměně a vyvážení pneumatiky či montáži a demontáži řezné části motorové pily. Poslední disciplínou byla jízda na traktoru Zetor 7711 s vlekem. Žáci museli bezchybně projet zhruba 80 metrů dlouhou dráhu. Na jednotlivých stanovištích se hodnotil nejen čas, ale také přesnost provedení. Komise měřila, jak daleko od tyčí tvořících dráhu vozidlo projede či zda se jich nedotýká. U výměny pneumatiky zase její správné nahuštění.

V soutěži jednotlivců se na prvním místě umístil Radim Sojka z ISŠ Vysoké nad Jizerou, na druhém Maroš Strežo ze Slovenska a na třetím David Pěnička z ISŠ Vysoké nad Jizerou. V soutěži družstev obsadil první místo tým ISŠ Vysoké nad Jizerou, druhé slovenský zástupce z Tvrdošína, třetí zástupci ze školy v Novém Městě na Moravě a čtvrté tým ze Šternberka.

Soutěž pořádá každý rok jiná škola. Příští rok ji bude připravovat Nové Město na Moravě. Celkový počet škol z České republiky, které mají obor Opravář lesnických strojů a mohly by se do soutěže zapojit, je šest. Záleží však na každé škole, zda tým do soutěže nominuje,“ uzavírá Petr Tulpa.

Více na:

https://www.kraj-lbc.cz/v-mezinarodni-soutezi-opravar-junior-2018-zvitezili-zaci-z-nbsp-vysokeho-nad-jizerou-n851120.htm

https://www.facebook.com/Petr-Tulpa-1605694886337327/

Mgr. Filip Trdla

Nové "Centrum odborného vzdělávání automobilového průmyslu při ISŠ Vysoké nad Jizerou"
Krajský úřad schválil vybudování nového "Centra odborného vzdělávání při ISŠ Vysoké nad Jizerou". Realizace proběhne v roce 2018 vybudováním odborných dílen diagnostiky a měřením výkonových charakteristik motorů, diagnostiky a oprav pro tvorbu směsi, diagnostiky a oprav geometrie řízení, diagnostiky a oprav brzdových soustav, dále vybudováním učebny pro vzdělávání odborných předmětů. Tyto dílny budou vybaveny nejmodernější diagnostickou a měřící  technikou. Nové centrum tak výrazně zvýší zájem o  vzdělávání ve všech oborech, které naše škola nabízí.

 

Ocenění nejúspěšnějších žáků za školní rok 2016/2017
Ve středu 15. listopadu převzalo celkem 51 žáků základních a středních škol ocenění Libereckého kraje za vynikající reprezentaci v soutěžích vyhlášených Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ve školním roce 2016/2017. Ocenění formou finančního daru předali žákům hejtman Libereckého kraje Martin Půta a náměstek hejtmana pověřeného řízením resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti Petr Tulpa.
Ocenění StříbrnýOcenění Vališka2Ocenění Vališka2
Za naši školu převzali ocenění hned dva studenti, a to Jakub Stříbrný za druhé místo v celostátní soutěži Autolakýrník Junior a Radoslav Vališka za třetí místo v celostátní soutěži Autotronik Junior. Slavnostní předání darů sledovali kromě rodičů a přátel žáků rovněž ředitelé a pedagogové škol, jejichž žáci byli oceněni. Děkujeme našim studentům za výbornou reprezentaci školy a propagaci technických oborů.

 

Liberecký kraj ocenil úspěšné žáky středních škol

Ve středu 9. listopadu převzalo v prostorách Krajského úřadu Libereckého kraje 20 žáků z osmi středních škol Libereckého kraje ocenění za své úspěchy v celostátních soutěžích v uplynulém školním roce 2015/2016.

Z rukou radních Aleny Losové a Petra Tulpy  přijal poděkování a odměnu za reprezentaci Libereckého kraje také, dnes již bývalý, žák naší školy, student studijního oboru Autotronik, Martin Briestenský, který se v celostátní soutěži Autotronik junior konané ve dnech 22. – 24. 3. v Mladé Boleslavi umístil na 3. místě.

ocenění Briestenský

Tímto Martinovi zároveň ještě jednou děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mu mnoho dalších úspěchů v osobním i profesním životě. 

 

Den otevřených dveří 2016 aneb Technikem v autobranži

V pátek 11. listopadu 2016 se uskutečnil v areálu ISŠ Vysoké nad Jizerou tradiční "Den otevřených dveří ", s doprovodným programem o ceny -  Technikem v autobranži.

 Od 8 do 17 hodin byla umožněna příchozím zájemcům prohlídka školy, dílen, domova mládeže a školní jídelny. 

    V dílnách byly připraveny ukázky práce odborného výcviku našich žáků. Na děti čekaly znalostní a dovednostní soutěže, např. výměna pneumatik na čas, jízda na moto trenažéru, cvičný lakýrnický trenažér, poznávání značek automobilů atd.  V areálu školy si návštěvníci mohli prohlédnout moderní automobilovou techniku a lesnickou vyvážecí techniku. Odvážnější jedinci si areál školy prohlédli během jízdy z kokpitu závodního rallye automobilu. 

 Během dne otevřených dveří bylo možné seznámit se se všemi důležitými informacemi o jednotlivých studijních oborech, průběhu studia, systému zahraničních stáží, uplatnění našich absolventů apod.

Novinkou pro školní rok 2017/2018 je otevření nového učebního oboru Mechanik opravář se zaměřením na nákladní automobily, kde v rámci výuky získávají studenti řidičská oprávnění skupin A – C a svářečské oprávnění pro svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře.

Pro uchazeče, kteří chtějí získat úplné střední vzdělání s maturitou, bude nově otevřen čtyřletý studijní obor Autotronik, kdy ve třetím ročníků lze složit závěrečné zkoušky a získat výuční list v oboru Mechanik opravář motorových vozidel.

Zájemcům o informace o studiu byla k dispozici ředitelka školy Ing. M. Zelinková a personál pedagogů, kteří se na celé akci podíleli. 

 

 

MIMOŘÁDNÉ OCENĚNÍ PRO NAŠI ŠKOLU - "DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI 2014"

Za přítomnosti řady personalistů významných firem v regionu Libereckého kraje bylo naší škole předáno významné OCENĚNÍ "DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI 2014".
Slavnostní akt proběhl ve čtvrtek 24. 10. 2014 ve firmě DRYLOCK v Hrádku nad Nisou, kde ředitelka školy , Markéta Zelinková, převzala z rukou personálního ředitele , Ondřeje Kouta, toto mimořádné ocenění zaměstnavatelů.
Jsme velice potěšeni tímto oceněním a zároveň nás  také zavazuje ke kvalitní přípravě žáků,  neboť kvalita našich absolventů je ostře sledována.

Děkujeme všem firmám, které nás podpořily při hlasování. 

Liberecký_3

Autoopravář Junior
Ve dnech 22. – 24. 3. 2016 se uskutečnilo v Mladé Boleslavi celostátní kolo v soutěži mladých autoopravářů. Této soutěže se tradičně zúčastnili i žáci naší školy Tomáš Horáček za obor Automechanik, Martin Briestenský za obor Autotronik a Dominik Sekera za obor Autolakýrník.
Úkolem soutěže bylo zvládnutí teoretického testu, poznávací části, ale hlavně řešení praktických úkolů a problémů, jako je např. diagnostika a odstraňování závad na vznětovém a zážehovém motoru, vyhledávání závad na klimatizaci, demontáž a montáž rozvodu motoru atd.
Nejlépe se z našich žáků umístil Martin Briestenský, který obsadil ve svém oboru 3. místo, i ostatní naši žáci se umístili vždy v 1. polovině soutěžících – Tomáš Horáček na 13. místě a Dominik Sekera na pěkném 6. místě  -  výsledkové listiny.
Za dobrou reprezentaci školy všem děkujeme.
 
Ing. Markéta Zelinková
ředitelka ISŠ Vysoké nad Jizerou
P1140934 (1)P1140946 (1)

Výborné výsledky žáků ISŠ Vysoké nad Jizerou na odborných soutěžích

Již po 21. proběhlo celostátní finále soutěže Autoopravář junior 2015.
Soutěž pro žáky učebních oborů Automechanik, Karosář, Autolakýrník a studijního oboru Autotronik se konala ve dnech 1. – 3. dubna 2015 v prostorách Service Training Center ŠKODA AUTO a.s., Kosmonosy.
Naše škola se tohoto finále účastní již pravidelně, přestože nominace je zde podmíněna úspěšným umístěním v krajském kole, kde se naši žáci letos umístili na prvních místech.
automech3automech2
Vlastní celostátní dvoudenní finále u všech oborů se se skládá ze tří částí:
-  test na počítači
-  praktické úkoly / montáže, opravy a diagnostika /
-  poznávání autodílů, přípravků a autopříslušenství
Všechny tři části soutěže jsou pro startující velmi náročné na znalosti, dovednosti a také psychiku, protože se soutěží na nových automobilech firmy ŠKODA AUTO a.s. a SCANIA se současnými špičkovými autoopravárenskými technologiemi a diagnostikou.
Reprezentanti naší ISŠ Vysoké nad Jizerou zvládli vše na jedničku a úspěšně prošli všemi úskalími této náročné a prestižní soutěže.
Zde jsou výsledky našich žáků:
1.      místo kategorie Automechanik         Dominik Košek   Výsledková listina zde
1.      místo kategorie Autolakýrník             Jakub Nosek     Výsledková listina zde
      4.      místo kategorie Autotronik                Jan Zelenka       Výsledková listina zde
 
automech1automech4
Také velkou radost nám udělali žáci učebního oboru Opravář lesnických strojů, kteří se zúčastnili celorepublikové soutěže s účastí soutěžního družstva ze Slovenska Opravář junior 2015. Soutěž se konala ve dnech 8. a 9. 4. v Novém Městě na Moravě.
Dvoudenní klání se skládalo z těchto disciplín:
-  jízda zručnosti /s traktorem a vlekem /
-  svařování
-  výměna a vyvážení kola
-  výroba vnějších závitů
-  výměna řetězu na motorové pile
-  test odborných znalostí
I v této náročné soutěži, kde si soutěžící prověřili své znalosti a dovednosti v návaznosti na obor Opravář lesnických strojů, zvládli naši žáci vše výborně a zvítězili zcela ve všem.
Zde jsou výsledky ze soutěže Opravář junior 2015:
 
1.      místo Jaroslav Riger
2.      místo Jiří Krykorka
3.      místo Lukáš Nevyhoštěný
1.      místo v soutěži družstev         Výsledková listina zde!
Všem žákům, kteří se zúčastnili soutěží  moc děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a škol Libereckého kraje.
I zde je vidět, že i v menší škole při důsledném a dlouhodobém vzdělávání, vše přináší později své výborné výsledky.

SOUTĚŽ AUTOTRONIK JUNIOR

26.2. 2015 pořádala naše škola krajské kolo odborné soutěže Autotronik Junior.
Soutěžili žáci naší školy a Střední škola strojní, stavební a dopravní v Liberci. Obě školy, jako jediné, vyučují v Libereckém kraji studijní autopravárenský obor Autotronik.
Soutěž se skládala ze tří soutěžních disciplín:
-          Test na PC
-          Poznávání automobilových součástek
-          Praktické opravárenské úkoly
V soutěži absolutně zvítězil žák naší školy Jan Zelinka, který se tímto nominoval do reprezentace Libereckého kraje pro celostátní finále soutěže Autoopravář Junior 2015 v Mladé Boleslavi.
Honzovi blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší ISŠ Vysoké nad Jizerou.
autotronik ZelinkaDSCN0175

SOUTĚŽ AUTOMECHANIK JUNIOR

Dne 25. 2. 2015 proběhlo v České Lípě krajské kolo odborné soutěže Automechanik Junior 2015.
Soutěže se zúčastnili žáci všech 4 středních odborných škol Libereckého kraje, které vyučují autoopravárenské obory.
Naši školu reprezentovali žáci 3. ročníku Dominik Košek a Lukáš Bachtík.
Soutěž se skládala ze tří soutěžních discilín:
-          Test na PC / 120 otázek /
-          Poznávání automobilových součástek
-          Praktické opravárenské úkoly
Ve velké konkurenci obsadil Dominik Košek velmi pěkné 2. místo, kterým se nominoval do reprezentace Libereckého kraje pro celostátní finále soutěže Autoopravář Junior 2015 v Mladé Boleslavi. Také Lukáš Bachtík obsadil pěkné 4. místo.
Oběma žákům tímto blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci ISŠ Vysoké nad Jizerou.
Foto Košek 005DSCN0174

Celostátní finále „Soutěž finanční gramotnost“

Benediktínské opatství Emauzy bylo místem konání 5. ročníku celostátní soutěže ve finanční gramotnosti. Sem se 2. dubna 2014 sjelo 14 středních škol z cele republiky, které musely projít náročným sítem školních, okresních a krajských kol. A naše škola byla u toho. Už samotná účast v celorepublikovém finále je pro zúčastněné školy tou nejlepší vizitkou a nám se to povedlo.
Slavnostního zahájení se ujal guvernér České národní banky Miroslav Singer a zástupce MŠMT. Po semifinálovém a finálovém kole se studenti naší školy Šárka Vrbiňiaková, Marek Zelinka a Ondřej Pacholík umístili na výborném sedmém místě.
Děkujeme našim studentům za příkladnou přípravu na tuto soutěž a  pedagogům, za jejich každodenní trpělivou práci.  Přejeme mnoho dalších podobných příkladných úspěchů.
/getFile/id:3779/FG2014_4.jpgFG2014_2

MIMOŘÁDNÝ SPORTOVNÍ VÝKON FOTBALISTŮ NAŠÍ ŠKOLY.

V úterý 23. října 2013 se vybraní  žáci zúčastnili okresního turnaje O pohár Josefa Masopusta v Železném Brodě. Ze zúčastněných družstev  vybojovali neuvěřitelné  1.místo a postupují tak do jarního krajského kola . Výkonnost družstev byla vyrovnaná, možná i stupínek lepší, ale podle slov „trenéra“ Petra Pavlaty, pomohla našemu týmu bojovnost a soudržnost všech hráčů.

Fotbal2013_1

Nezbývá, než popřát našemu týmu, aby mu motivace a radost ze hry vydržela i při soubojích v krajském kole.

Fotbal2013_2

ISŠ Vysoké nad Jizerou - Škola roku Libereckého kraje 2012

Dne 19.10.2012 byla naše škola na společenském večeru veletrhu EDUCA 2012 MYJOB LIBEREC vyhlášena resortem školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Školou roku Libereckého kraje 2012.
Titul „Škola roku Libereckého kraje 2012“ je již druhým rokem udělován na základě hodnocení a porovnávání jednotlivých středních škol zřizovaných krajem.
Cílem tohoto srovnávání je motivovat školy ke zlepšení kvality výuky a podpořit další aktivity dané školy, k čemuž zajisté bude využita i odměna pro vítěznou školu – šek v hodnotě půl milionu korun.

SOUTĚŽ ČESKO-SLOVENSKÝ AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR proběhla v Bratislavě od 18. do 20. dubna v prostorách bratislavského výstaviště Incheba. Soutěže se celkem zúčastnilo 6 soutěžících – tři ze Slovenské a tři z České republiky, kteří se v národních kolech umístili na prvních třech místech. Naši školu reprezentoval student třetího ročníku oboru autolakýrník Stanislav Brejcha.
Soutěž lakýrníků – Autolakýrník Junior – probíhala dva dny ve školícím středisku firmy JL a skládala se z teoretické a praktické části.brejcha2012
Teoretická část obsahovala didaktický test na PC, který se skládal z šedesáti otázek. Poznávací část prověřila soutěžící v oblasti koloristiky – barvocitu, znalosti vad laků a přehledu ručního nářadí používaného v autolakovně.
V praktické části museli soutěžící provést opravu kapoty včetně aplikace všech technologických vrstev: tmelení, základování, brusný plnič, podkladový metalický lak, bezbarvý krycí lak. Hodnotící komisaři, kterými byli odborní technici firem JL a PPG, nehodnotili jen celkový výsledek, ale celý postup od přípravy přes vyhledání a namíchání odstínu, dodržování technologického postupu až po způsob aplikace. Velký důraz se také kladl na dodržování BOZP a používání ochranných pomůcek.
1. místo obsadil Stanislav Brejcha (ISŠ Vysoké nad Jizerou), 2. místo Michal Puss (Stredná odborná škola automobilová Bratislava), 3. místo Ondřej Pazdera (Střední škola automobilní a informatiky Praha).