Úvod » O nás » Reprezentace školy

V mezinárodní soutěži OPRAVÁŘ JUNIOR 2020 zvítězili žáci z Vysokého nad Jizerou


Ve dnech 16. a 17. září 2020 proběhla celostátní soutěž opravářů lesnických strojů ve Šternberku na Moravě. Naši tři soutěžící byli velmi dobře připraveni a umístili se na prvních třech místech:

1)      Štěpán Slavík
2)      Lukáš Láska
3)      Lukáš Novák
Odměnou byly hodnotné ceny od sponzorů soutěže (Stihl, Oregon a další).
Opravář Junior 2020 (1)

V soutěži Autoopravář Junior zářili žáci z Vysokého nad Jizerou


V celostátním finále soutěže ve ŠKODA Servisním tréninkovém centru v Kosmonosích dosáhli skvělého úspěchu také tři žáci ISŠ Vysoké nad Jizerou.

​Letošní ročník soutěže „Autoopravář Junior 2019“ zná své vítěze. Celostátní finále 25. ročníku se konalo ve dnech 15. až 17. dubna ve ŠKODA Servisním tréninkovém centru v Kosmonosích. V soutěži proti sobě nastoupili nejlepší mladí automechanici, karosáři, autolakýrníci a autotronici z celé České republiky.
Ministerstvo školství a mládeže a Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel ocenili nejlepší žáky středních odborných učilišť z České republiky. ŠKODA AUTO jako jeden z hlavních partnerů soutěže „Automechanik Junior 2019“ pro finále poskytla prostory, výcviková vozidla a nářadí. Po třídenním finále ve ŠKODA Servisním tréninkovém centru v Kosmonosích byli oceněni nejlepší automechanici, karosáři, autolakýrníci a autotronici České republiky.
Předtím museli budoucí odborníci z řady učilišť a středních škol prokázat své teoretické a praktické dovedností. V celé České republice se soutěže „Autoopravář Junior 2019“ zúčastnilo více než 4 000 učňů, do finále pak postoupilo 62 nejlepších. Mezi finalisty byli i žáci ISŠ Vysoké nad Jizerou.

Excelentními odbornými znalostmi porotu přesvědčili zejména Richard Ulman (autolakýrník) 2.místo, Jan Kučera  (autotronik) 3.místo a František Martinec (automechanik) 10.místo.

Děkujeme žákům za výbornou reprezentaci školy a všichni pedagogičtí pracovníci Integrované    střední školy přejí mnoho dalších úspěchů v profesním  i osobním životě.

Liberecký kraj ocenil úspěšné žáky středních škol

Dne 12. 12. 2018 proběhlo v sále KÚ Libereckého kraje ocenění nejlepších studentů za školní rok 2017/2018.
Mezi tyto studenty se zařadil i žák naší školy František Martinec, který se zúčastnil celostátní matematické soutěže odborných škol. Ve své kategorii obsadil výborné druhé místo. Za tento  výsledek gratulijeme.

nadaní žáci a studenti LK 58nadaní žáci a studenti LK 88

nadaní žáci a studenti LK 3nadaní žáci a studenti LK 91


 

Autoopravář Junior
Ve dnech 22. – 24. 3. 2016 se uskutečnilo v Mladé Boleslavi celostátní kolo v soutěži mladých autoopravářů. Této soutěže se tradičně zúčastnili i žáci naší školy Tomáš Horáček za obor Automechanik, Martin Briestenský za obor Autotronik a Dominik Sekera za obor Autolakýrník.
Úkolem soutěže bylo zvládnutí teoretického testu, poznávací části, ale hlavně řešení praktických úkolů a problémů, jako je např. diagnostika a odstraňování závad na vznětovém a zážehovém motoru, vyhledávání závad na klimatizaci, demontáž a montáž rozvodu motoru atd.
Nejlépe se z našich žáků umístil Martin Briestenský, který obsadil ve svém oboru 3. místo, i ostatní naši žáci se umístili vždy v 1. polovině soutěžících – Tomáš Horáček na 13. místě a Dominik Sekera na pěkném 6. místě  -  výsledkové listiny.
Za dobrou reprezentaci školy všem děkujeme.
 
Ing. Markéta Zelinková
ředitelka ISŠ Vysoké nad Jizerou
P1140934 (1)P1140946 (1)

Výborné výsledky žáků ISŠ Vysoké nad Jizerou na odborných soutěžích

Již po 21. proběhlo celostátní finále soutěže Autoopravář junior 2015.
Soutěž pro žáky učebních oborů Automechanik, Karosář, Autolakýrník a studijního oboru Autotronik se konala ve dnech 1. – 3. dubna 2015 v prostorách Service Training Center ŠKODA AUTO a.s., Kosmonosy.
Naše škola se tohoto finále účastní již pravidelně, přestože nominace je zde podmíněna úspěšným umístěním v krajském kole, kde se naši žáci letos umístili na prvních místech.
automech3automech2
Vlastní celostátní dvoudenní finále u všech oborů se se skládá ze tří částí:
-  test na počítači
-  praktické úkoly / montáže, opravy a diagnostika /
-  poznávání autodílů, přípravků a autopříslušenství
Všechny tři části soutěže jsou pro startující velmi náročné na znalosti, dovednosti a také psychiku, protože se soutěží na nových automobilech firmy ŠKODA AUTO a.s. a SCANIA se současnými špičkovými autoopravárenskými technologiemi a diagnostikou.
Reprezentanti naší ISŠ Vysoké nad Jizerou zvládli vše na jedničku a úspěšně prošli všemi úskalími této náročné a prestižní soutěže.
Zde jsou výsledky našich žáků:
1.      místo kategorie Automechanik         Dominik Košek   Výsledková listina zde
1.      místo kategorie Autolakýrník             Jakub Nosek     Výsledková listina zde
      4.      místo kategorie Autotronik                Jan Zelenka       Výsledková listina zde
 
automech1automech4
Také velkou radost nám udělali žáci učebního oboru Opravář lesnických strojů, kteří se zúčastnili celorepublikové soutěže s účastí soutěžního družstva ze Slovenska Opravář junior 2015. Soutěž se konala ve dnech 8. a 9. 4. v Novém Městě na Moravě.
Dvoudenní klání se skládalo z těchto disciplín:
-  jízda zručnosti /s traktorem a vlekem /
-  svařování
-  výměna a vyvážení kola
-  výroba vnějších závitů
-  výměna řetězu na motorové pile
-  test odborných znalostí
I v této náročné soutěži, kde si soutěžící prověřili své znalosti a dovednosti v návaznosti na obor Opravář lesnických strojů, zvládli naši žáci vše výborně a zvítězili zcela ve všem.
Zde jsou výsledky ze soutěže Opravář junior 2015:
 
1.      místo Jaroslav Riger
2.      místo Jiří Krykorka
3.      místo Lukáš Nevyhoštěný
1.      místo v soutěži družstev         Výsledková listina zde!
Všem žákům, kteří se zúčastnili soutěží  moc děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a škol Libereckého kraje.
I zde je vidět, že i v menší škole při důsledném a dlouhodobém vzdělávání, vše přináší později své výborné výsledky.

SOUTĚŽ AUTOTRONIK JUNIOR

26.2. 2015 pořádala naše škola krajské kolo odborné soutěže Autotronik Junior.
Soutěžili žáci naší školy a Střední škola strojní, stavební a dopravní v Liberci. Obě školy, jako jediné, vyučují v Libereckém kraji studijní autopravárenský obor Autotronik.
Soutěž se skládala ze tří soutěžních disciplín:
-          Test na PC
-          Poznávání automobilových součástek
-          Praktické opravárenské úkoly
V soutěži absolutně zvítězil žák naší školy Jan Zelinka, který se tímto nominoval do reprezentace Libereckého kraje pro celostátní finále soutěže Autoopravář Junior 2015 v Mladé Boleslavi.
Honzovi blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší ISŠ Vysoké nad Jizerou.
autotronik ZelinkaDSCN0175

SOUTĚŽ AUTOMECHANIK JUNIOR

Dne 25. 2. 2015 proběhlo v České Lípě krajské kolo odborné soutěže Automechanik Junior 2015.
Soutěže se zúčastnili žáci všech 4 středních odborných škol Libereckého kraje, které vyučují autoopravárenské obory.
Naši školu reprezentovali žáci 3. ročníku Dominik Košek a Lukáš Bachtík.
Soutěž se skládala ze tří soutěžních discilín:
-          Test na PC / 120 otázek /
-          Poznávání automobilových součástek
-          Praktické opravárenské úkoly
Ve velké konkurenci obsadil Dominik Košek velmi pěkné 2. místo, kterým se nominoval do reprezentace Libereckého kraje pro celostátní finále soutěže Autoopravář Junior 2015 v Mladé Boleslavi. Také Lukáš Bachtík obsadil pěkné 4. místo.
Oběma žákům tímto blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci ISŠ Vysoké nad Jizerou.
Foto Košek 005DSCN0174

Celostátní finále „Soutěž finanční gramotnost“

Benediktínské opatství Emauzy bylo místem konání 5. ročníku celostátní soutěže ve finanční gramotnosti. Sem se 2. dubna 2014 sjelo 14 středních škol z cele republiky, které musely projít náročným sítem školních, okresních a krajských kol. A naše škola byla u toho. Už samotná účast v celorepublikovém finále je pro zúčastněné školy tou nejlepší vizitkou a nám se to povedlo.
Slavnostního zahájení se ujal guvernér České národní banky Miroslav Singer a zástupce MŠMT. Po semifinálovém a finálovém kole se studenti naší školy Šárka Vrbiňiaková, Marek Zelinka a Ondřej Pacholík umístili na výborném sedmém místě.
Děkujeme našim studentům za příkladnou přípravu na tuto soutěž a  pedagogům, za jejich každodenní trpělivou práci.  Přejeme mnoho dalších podobných příkladných úspěchů.
/getFile/id:3779/FG2014_4.jpgFG2014_2

MIMOŘÁDNÝ SPORTOVNÍ VÝKON FOTBALISTŮ NAŠÍ ŠKOLY.

V úterý 23. října 2013 se vybraní  žáci zúčastnili okresního turnaje O pohár Josefa Masopusta v Železném Brodě. Ze zúčastněných družstev  vybojovali neuvěřitelné  1.místo a postupují tak do jarního krajského kola . Výkonnost družstev byla vyrovnaná, možná i stupínek lepší, ale podle slov „trenéra“ Petra Pavlaty, pomohla našemu týmu bojovnost a soudržnost všech hráčů.

Fotbal2013_1

Nezbývá, než popřát našemu týmu, aby mu motivace a radost ze hry vydržela i při soubojích v krajském kole.

Fotbal2013_2

ISŠ Vysoké nad Jizerou - Škola roku Libereckého kraje 2012

Dne 19.10.2012 byla naše škola na společenském večeru veletrhu EDUCA 2012 MYJOB LIBEREC vyhlášena resortem školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Školou roku Libereckého kraje 2012.
Titul „Škola roku Libereckého kraje 2012“ je již druhým rokem udělován na základě hodnocení a porovnávání jednotlivých středních škol zřizovaných krajem.
Cílem tohoto srovnávání je motivovat školy ke zlepšení kvality výuky a podpořit další aktivity dané školy, k čemuž zajisté bude využita i odměna pro vítěznou školu – šek v hodnotě půl milionu korun.

SOUTĚŽ ČESKO-SLOVENSKÝ AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR proběhla v Bratislavě od 18. do 20. dubna v prostorách bratislavského výstaviště Incheba. Soutěže se celkem zúčastnilo 6 soutěžících – tři ze Slovenské a tři z České republiky, kteří se v národních kolech umístili na prvních třech místech. Naši školu reprezentoval student třetího ročníku oboru autolakýrník Stanislav Brejcha.
Soutěž lakýrníků – Autolakýrník Junior – probíhala dva dny ve školícím středisku firmy JL a skládala se z teoretické a praktické části.brejcha2012
Teoretická část obsahovala didaktický test na PC, který se skládal z šedesáti otázek. Poznávací část prověřila soutěžící v oblasti koloristiky – barvocitu, znalosti vad laků a přehledu ručního nářadí používaného v autolakovně.
V praktické části museli soutěžící provést opravu kapoty včetně aplikace všech technologických vrstev: tmelení, základování, brusný plnič, podkladový metalický lak, bezbarvý krycí lak. Hodnotící komisaři, kterými byli odborní technici firem JL a PPG, nehodnotili jen celkový výsledek, ale celý postup od přípravy přes vyhledání a namíchání odstínu, dodržování technologického postupu až po způsob aplikace. Velký důraz se také kladl na dodržování BOZP a používání ochranných pomůcek.
1. místo obsadil Stanislav Brejcha (ISŠ Vysoké nad Jizerou), 2. místo Michal Puss (Stredná odborná škola automobilová Bratislava), 3. místo Ondřej Pazdera (Střední škola automobilní a informatiky Praha).