Úvod » Aktuality » Úspěchy žáků ISŠ v celostátní soutěži Automechanik Junior 2020
květen
11

Po dvouleté nucené přestávce se naši nejlepší žáci z vybraných oborů opět probojovali už do 27. ročníku celostátní soutěže Autoopravář Junior. Jedná se o středoškolskou soutěž pro žáky autooborů automechanik, karosář, autotronik a autolakýrník. Kromě karosáře jsme měli jednoho zástupce v každém oboru. A konkurence byla, jako pokaždé, obrovská.

Finále se konalo 19. – 21. dubna 2022 v Servisním tréninkovém centru ŠKODA AUTO v Kosmonosích. Po vyřízení úvodních formalit jako první od časného rána soutěžili automechanici s autolakýrníky. Dalšího dne byli na řadě autotronici. Každý soutěžící musel dokázat své teoretické vědomosti, které nabyl v připravené přednášce. Dále následovala část poznávací s mnoha součástkami z automobilů a také mnoha druhy nářadí. V poslední části soutěžící museli dokázat své manuální dovednosti.

Nutno podotknouti, že všichni museli mít nervy ze železa. Nejenom při samotné soutěži, ale i po ní. Nikdo totiž nevěděl své umístění až do samotného vyhlášení výsledků, které se konalo poslední den vpodvečer.

Soutěžící ISŠ Vysoké nad Jizerou zastupovali:

Automechanik – Jiří Lelek – celkové (i když nepopulární) 4. místo

Autolakýrník – David Černý – 7. místo

Autotronik – Lukáš Hakl – 6. místo

Vyhlášení proběhlo ve slavnostních prostorách Servisního tréninkového centra ŠKODA AUTO v Kosmonosích. Byly rozdány ceny v hodnotě 2 milionů korun!

 

Jan Řehořek

Zpět na výpis


Vladimír Kubrt
vkubrt@iss-vysokenj.cz