Úvod » Aktuality » Sportovní den ještě jednou
srpen
10

 

               V atmosféře plné divného viru a konce školního roku, ale také probíhajícího ME ve fotbale, se minulý týden uskutečnil školní turnaj vysocké střední školy ve volejbale a fotbale s již tradiční účastí učitelského výběru. Na volejbal se kvalifikovalo týmů šest, na fotbal dokonce dvanáct. Dějištěm tohoto přátelského klání byla antuka místních kurtů a trávník hřiště s ,,nejúchvatnějším výhledem na hory a široké okolí v celém širokém okolí“.

                Zatímco ve volejbale se tradičně očekávalo vítězství učitelů, kteří svoji dominanci mimo prostor školy potvrdili i tentokrát, v kopané jsme my učitelé byli jen mírnými favority. Na fotbalovém hřišti není síť mezi hráči, která by byla bariérou podobně jako učitelský stolek ve třídě, tzv. katedra. V přímých střetech se smazává i respekt plynoucí z role či funkce učitele a žáka. A tak to i bylo.  Jak vyplývá ze skromné fotodokumentace, fotbal je hra kontaktní, střetávaly se i kotníky s kolíky (kolík je kovový či plastový hrot trčící z podrážky fotbalistovy kopačky (kopačka je speciální obuv používaná při kopané)).

                I přes srdnatý odpor týmů prvních ročníků se podařilo ze čtyř tříčlenných skupin postoupit do vyřazovací fáze fotbalového turnaje, do semifinále, téměř všem papírovým, tedy školní docházkou zkušenějším, favoritům, včetně družstva pedagogů.

 Střet nártu autora tohoto článku s ozbrojenou podešví fyzicky zdatného hráče amerického fotbalu V. Másla (to není přezdívka, měkký není) možná předznamenal těsnou výhru týmu prvního ročníku nástavbového studia v prvním semifinále nad skvadrou již unavených kantorů (opět viz fotodokumentaci).

 V druhém semifinálovém zápase přemohli druháci třeťáky, kteří následně hrdinně padli v penaltové loterii s fyzicky částečně zdecimovaným, ale psychicky stále stabilním, výběrem učitelů v boji o bronz. A šlo se do finále!

Finále se pod tlakem školní kuchyně, které patří hladové poděkování za téměř soustavné doplňování kalorií v průběhu většiny školního času, odehrálo ve zkrácené verzi penaltových rozstřelů. V nich přemožitelé pedagogických autorit zvítězili nad možná více fotbalovým týmem M2LG a šlo se uklízet dříve než obědvat.

Jelikož účast diváků bohatě předčila kapacitu místní tribuny, bylo i více odpadků. Jejich původní majitelé již však nemohli slyšet jména dobytků, jimiž jsem častoval právě ty, kterým jsme však zůstali vděčni za diváckou kulisu.

Sláva vítězům a čest poraženým!

Sportu zdar!

Nazdar!

Sekce TV ISŠ

Zpět na výpis


Vladimír Kubrt
vkubrt@iss-vysokenj.cz