Úvod » Aktuality » Návštěva výrobního závodu Volkswagen ve Wolfsburgu
listopad
20

Ve dnech 23. a 24. 10. 2019 vybraní studenti vyrazili do sousedního Německa do města Wolfsburg, kde na ně čekala prohlídka výrobního závodu Volkswagen. Celý areál nese název Autostadt, a je to centrála koncernu VW, který má dnes pod sebou již 12 značek automobilových výrobců. V areálu Autostadtu má každá automobilka svůj pavilon, kde představuje svoje modely aut. Zmíním pavilon Bugatti, Porsche, Lamborghini, Audi které nám ukazují budoucnost. Ale i naše Škoda se v automobilovém světě neztratí a má co zákazníkům nabídnout i co se elektrické budoucnosti týče.

Součástí výletu byla prohlídka  továrny VW, kde pracuje 65 tisíc zaměstnanců a každý den se zde vyrobí 3500 kusů automobilů. Pro zajímavost, celý koncern, tedy těch 12 značek, vyrobí každý den 45 tisíc automobilů.

Dále jsme navštívili muzeum VW, kde jsme viděli celou historii automobilky až po současnost.

Na závěr naší návštěvy jsme měli možnost projížďky v novince Audi e-tron, což je plně elektrické auto s dojezdem 400km. Určitě bych vyzdvihl akceleraci, kterou 2,5 tunové auto má. Z 0-100 umí za 4 vteřiny.

Cesty dlouhé více než 1000km nelitujeme a vrátili jsme se nadšení ze všeho, co jsme viděli. Auta budoucnosti budou opravdu jezdit sama a jen na elektřinu a je to už velmi blízko. Výlet  stál za to a děkujeme Porsche Praha za krásnou exkurzi a za zážitky, na které nezapomeneme.
Wolfsburk 1Wolfsburk 2

Zpět na výpis


Vladimír Kubrt
vkubrt@iss-vysokenj.cz