Úvod » Aktuality » Nový školní rok v Integrované střední škole Vysoké nad Jizerou
září
17

Prázdniny utekly jako voda v řece a nám začal nový školní rok. Prázdniny však nebyly jen o odpočinku a regeneraci sil, ale také o přípravě učeben a celého školního areálu. Po oba prázdninové měsíce probíhaly ve škole rozsáhlé stavební práce a opravy. Jednalo se hlavně o rekonstrukci sociálních zařízení ve třech patrech hlavní budovy školy. Této časově náročné práce se velmi dobře ujala místní stavební firma Velagy, která stavbu ukončila v termínu a zaslouží si za provedené dílo velkou pochvalu. Dále se prováděly opravy a nátěry střech, opravy komunikací, oprava topení, vymalovaly se učebny a technické místnosti, vybudovala se nová odborná učebna pro učební obor Operátor – Logistik. Všem zúčastněným firmám a našim zaměstnancům za odvedenou práci děkujeme, vše se povedlo na výbornou.
Do nového školního roku nám nastoupilo  celkem 360 žáků denního studia a 26 studentů dálkové formy studia. Po třech letech jsme opět otevřeli učební obor Karosář – autoklempíř, který naplnili převážně žáci již vyučení na naší škole v oborech Automechanik a Autolakýrník, a získají tak po úspěšném složení závěrečných zkoušek další kvalifikaci. Také máme radost z velkého počtu studentů dálkového maturitního oboru Logistické a finanční služby. Studenti ve věku od 20 do 53 let budou po dobu tří let zasedat do učeben každou středu odpoledne tak, jak jsme to viděli ve filmu „Marečku, podejte mi pero“. Do náročného studia, spojeného s prací a rodinou, jim přejeme mnoho studijních úspěchů.
Hned od prvních dnů školního roku se budou naplno využívat nové odborné dílny Centra odborného vzdělávání, které byly slavnostně otevřeny v květnu tohoto roku. Vybavenost těchto dílen patří k technologickým špičkám v autooborech. Hned prvního října zde proběhnou školení od společnosti Porsche na údržbu a opravu elektromobilů. Naši učitelé a studenti tak stále drží krok s nejmodernějšími trendy a požadavky automobilového průmyslu.
Všem našim studentům, jejich rodičům,  pedagogům, provozním zaměstnancům, sociálním partnerům a přátelům školy přejeme mnoho úspěchů  a pevné zdraví.
Hezký nový školní rok 2019-2020.

Za ISŠ Vysoké nad Jizerou
Ing. Vladimír Kubrt
zástupce pro teoretické vzdělávání


S

Zpět na výpis


Vladimír Kubrt
vkubrt@iss-vysokenj.cz