Úvod » Aktuality » Girls Day v Auto Škoda a.s. Mladá Boleslav
duben
29

Ve čtvrtek 25. dubna 2019 se osm dívek z různých oborů naší školy zúčastnilo akce s názvem Girls Day, kterou pořádal výrobní závod Škoda Auto Mladá Boleslav.

Akce byla určená pro dívky z automobilových oborů, aby nahlédly pod pokličku moderním technologiím, díky nimž rok co rok vyjíždějí do světa nové vozy značky Škoda.

V 8:30 jsme spolu s paní učitelkou Garwoodovou dorazily před bránu závodu, kde si nás převzali příslušní zaměstnanci a odvedli nás do konferenční místnosti, kde byl v 9:00 zahájen program. Začínaly jsme obecným seznámením s firmou. Ihned poté následovala menší přestávka na občerstvení, po které jsme byly rozděleny do skupin. Následně nás čekala prohlídka jednotlivých kroků vývoje nového vozu. Dozvěděly jsme se spoustu nových informací o vývoji v utváření interiéru a exteriéru vozů, k vidění byl i vývoj elektroniky vozu, virtuální vývoj světel a v neposlední řadě nás neminulo seznámení s automobily budoucnosti – hybridním vozy a elektromobily. Prohlídku jsme zakončily projížďkou v elektromobilu, která byla pro někoho nevšedním zážitkem a pro zastánce spalovacích motorů spíše utrpením. Celý náš program byl završen obědem a pak už jsme se vydaly zpět do Vysokého na Jizerou.

Na závěr bych už jen dodala, že exkurze byla vydařená a myslím, že jsme z firmy Škoda Auto odjížděly nabity novými vědomostmi a se spoustou zážitků.

Natálie Jana Holcová, A3T

 

Zpět na výpis


Vladimír Kubrt
vkubrt@iss-vysokenj.cz