Úvod » Aktuality » Exkurze SINGING ROCK s. r. o.
březen
25

Ve středu 13. 3. 2019 se třída L1FS nástavbového oboru Logistické a finanční služby vydala na exkurzi do nedalekého výrobního závodu SINGING ROCK s. r. o. Firma se specializuje na výrobu horolezecké výstroje a ochranných pracovních pomůcek  a školení pro potřeby výškových prací. Sraz byl naplánovaný na 8:25 u závodu, jenž stojí hned vedle silnice směr Jilemnice. Všichni dorazili včas i přes nepříznivé povětrnostní podmínky. Po příjezdu a shromáždění jsme  spolu s paní učitelkou Nedomlelovou zahájili exkurzi. Přesunuli jsme se do přízemí, kde je prodejna horolezeckého vybavení. Zde si nás vyzvedl Ing. Jiří Čermák, personální ředitel firmy. V konferenční místnosti započal exkurzi ukázkovým pohovorem a školením bezpečnosti práce a požární ochrany. Bylo nám vysvětleno, jak přijímání nových pracovníků probíhá, jak se školí v BOZP, a také jsme se dozvěděli o vzniku firmy a jejích přednostech.

Singingrock exkurze 2019

Něco z historie závodu

Firma byla založena v roce 1992 dvěma českými lezciPavlem Končinským a Janem Goddefroyem, kteří, jak pan Čermák říká, ušili své první sedáky doma „na koleně“ a rozhodli se je jet otestovat do zahraničí, kde shodou okolností potkali svého belgického partnera, který hledal projekt, do kterého by mohl investovat. Roku 2006 proběhlo otevření prvního tréninkového a školícího centra Polygon Poniklá. V roce 2013 se certifikovala školící centra systémem IRATA. Od roku 2017 se Singing Rock stává součástí BR Group.

Prohlídka pracovišť

Po demonstrativním proškolení se naše skupina vydala na prohlídku areálu, kde jsme zjistili,  jak výroba probíhá. Původní budova byla postavena roku 1902 a sloužila k výrobě textilu, firma ji zrekonstruovala, ale snažila se zachovat nějaké prvky dobového interiéru. První zastávkou byla přípravna, kde pracují stroje, jež jsou naprogramovány k vyřezávání kusů sedáků tak, aby byl co nejvíce ušetřen materiál a taktéž lidský faktor. Firma vyváží 80% své produkce, provozuje i dočasný celní sklad. Celní služby zpracovává externí firma. Následovala prohlídka polygonu výškových prací, kde zrovna probíhala revize veškeré výstroje. Prováděna musí být každý půlrok.

Další na programu bylo vývojové centrum nových produktů, sklad, šicí dílna, balení a kompletace. Výstupní kontrola musí pečlivě zkontrolovat každý jeden vyrobený kus, což je velmi zodpovědná práce. A jelikož si Singing Rock na své kvalitě velice zakládá, je díky tomu světoznámou značkou.

Závěrem bych už jenom podotkl, že atmosféra ve firmě je velmi příjemná a nabité vědomosti, kterých nebylo opravdu málo, žákům z třídy L1FS pomohou jak ve studiu, tak i v životě.

Jan Rybář, žák L1FS

 

Zpět na výpis


Vladimír Kubrt
vkubrt@iss-vysokenj.cz