Úvod » Aktuality » AUTOMOBILEUM 2018 – Soutěž zručnosti mladých řidičů
květen
30

Letošní ročník zručnostní soutěže mladých řidičů se uskutečnil po dohodě pilotních škol  v areálu  SOU Vocelova Hradec Králové ve dnech 16. -17. 5. 2018. Celkem se do soutěže přihlásilo čtrnáct družstev z různých středních škol, kdy každá škola reprezentovala právě jeden kraj.  Pořadatel soutěže všechny disciplíny dokonale připravil a soutěžící se je dozvěděli před zahájením vlastní soutěže.

Automobileum2018_1Automobileum2018_2

Po příjezdu do areálu a nezbytných formalitách si soutěžní družstva prohlédla dílenské prostory a jednotlivé soutěžní úkoly.

  • Tlačení automobilu na čas přes překážkovou dráhu
  • Jízda na koloběžce
  • Výměna pneumatik na čas
  • Podélné parkování
  • Klasický test autoškoly
  • Jízda zručnosti v nákladním automobilu
  • Poznávání provozních kapalin
  • Velmi náročná překážková dráha na kluzkém povrchu

Díky intenzivní přípravě našeho soutěžního družstva, kterou zajišťoval učitel odborného výcviku p. Lukáš Belda, zachovali naši žáci chladnou hlavu a s přehledem se pustili do soutěže.

Jako první jsme absolvovali test autoškoly a poté poznávání provozních kapalin. Musíme přiznat, že tyto dvě disciplíny daly našim závodníkům nejvíce zabrat, ale jak se později ukázalo, když se chytili volantu, šla nervozita stranou a ukázaly se natrénované zkušenosti.

Po sečtení časů, ke kterým byly přičteny trestné body, následovalo dlouho očekávané vyhlášení výsledků, na které jsme netrpělivě čekali. Po dopoledním, ne zrovna velkém úspěchu, jsme měli trošku obavy z konečného výsledku, ale jak se ukázalo, odpolední disciplíny nás zase vrátily do hry.

Naše družstvo ve složení Adam Havlík, David Cerman, Jakub Kysilka a Dominik Vaněk obsadilo krásné 3. místo, v soutěži jednotlivců byl výborný výsledek Adama Havlíka celkově 1. místo.

Celkově jsme si celý den užili a pojali ho v soutěžním, sportovním, ale hlavně zábavném duchu.

Tímto bych chtěl všem našim soutěžícím poděkovat za výborný přístup jak k přípravě na soutěž, tak k samotné soutěži.

 

Zpět na výpis


Vladimír Kubrt
vkubrt@iss-vysokenj.cz