Úvod » Aktuality » Mumie světa a Revolution train
duben
19

V úterý 13.3. jsme s žáky tříd A1T, A2T a několika odvážlivci z A3T a L1FS vyrazili na výlet do Prahy. V Praze svítilo sluníčko a začínalo jaro, my jsme se ale ponořili na holešovickém výstavišti mezi mumie a poslouchali výklad o mumifikačních postupech v různých částech světa na výstavě Mumie světa.

Z výstavy jsme zamířili na nezbytnou občerstvovací zastávku do McDonalda na Letné a pokračovali na dejvické nádraží na interaktivní expozici Revolution train. Revolution train, tzv. protidrogový vlak, je projektem primární protidrogové prevence a cestuje po evropských městech. Vagony na stříbrno natřeného vlaku jsou uvnitř přestavěné na čtyři promítací sály, výslechovou místnost, celu, ordinaci, varnu pervitinu a squat. Po skupinkách jsme procházeli ztemnělými vagony, které imitují průchod vnitřkem lidského těla.
Film a moderátor výstavy provázejí skutečným příběhem party mladých lidí, z nichž někteří propadnou drogám, opilí a zfetovaní zabijí při autonehodě motorkáře, kradou, prostituují...celý příběh končí smrtí mladého muže. Reálnost prostředí a fakt, že se tento příběh skutečně stal, se doufám dostal našim žákům pod kůži.
Pavla Garwoodová

20180313_12560020180313_140303

foto 1    Naši žáci před Revolution train
foto 2    Náš žák pózuje na matraci ve varně drog

 

Zpět na výpis


Vladimír Kubrt
vkubrt@iss-vysokenj.cz