Úvod » Aktuality » Exkurze do Iveca a logistické firmy Šmídl
březen
21

Ve čtvrtek 16. března 2017 se třídy N3T, LFS1 a M2O vydali na dalekou cestu  do Vysokého  Mýta,  aby tam navštívili dvě spolupracující firmy – závod na výrobu autobusů IVECO a logistickou a dopravní firmu Šmídl. Počasí nám bylo nakloněno, neboť slunce svítilo jako o závod. Ve Vysokém Mýtě jsme se rozdělili na dvě skupiny. Každá šla do jednoho z výše jmenovaných podniků, potom jsme se vystřídali.

V IVECu  nám v rámci bezpečnostních pokynů propůjčili ochranné brýle a oranžovou vestu s nápisem návštěva, na boty jsme si museli nazout bezpečnostní zpevněné špičky. Takto vybavení jsme se vydali do nitra závodu sledovat výrobu autobusů. Firma jich dokáže vyrobit každý den 17. Smůla byla, že jsme nemohli sledovat katoforezi - úpravu karoserie proti korozi ve vaně dlouhé okolo 15 metrů. A o které jsme se dověděli, že jsou jen dvě v Evropě. Každý jsme si uvědomovali velkou hlučnost výroby a náročnou práci zaměstnanců, kde i výklad průvodce zanikal.

exkurze Karosa

Dopravní a logistická firma Šmídl zahájila prohlídku prezentací o historii a současnosti firmy. Pokračovala odborným výkladem a prohlídkou skladovacích prostor, ukázkou techniky a vysvětlením způsobů naskladňování a vyskladňování. Firma skladuje i pro závod Iveco, aby si tato firma uvolnila prostory pro výrobu. Prohlédli jsme si i vozový park s myčkou a získali podrobné informace o možnostech zaměstnání na pozici řidiče mezinárodní kamionové dopravy. Všichni ocenili propagační dárky firmy.

Kladem celé exkurze byla vynikající organizace ing. Nedomlelové a ochota řidiče, kdy jsme měli možnost navštívit dva závody. Negativem byla dlouhá cesta, kterou jsme si cestou zpátky zpříjemnili zastávkou, a někteří kávičkou, při čerpání pohonných hmot.

 

Zpět na výpis


Vladimír Kubrt
vkubrt@iss-vysokenj.cz