Úvod » Aktuality » Slovenští žáci ve Vysokém nad Jizerou
březen
08

13. března 2017 přijede šest slovenských žáků s pedagogickým dozorem, kteří v rámci programu Evropské unie Erasmus+ budou v naší škole realizovat třítýdenní odbornou stáž. Budou to žáci  třetího ročníku oboru Opravář lesnických strojů ze Střední odborné školy lesnické v Tvrdošíně. Během stáže budou pracovat v odborných dílnách školy - v lakovně, v motorkářské dílně, v odborné elektrotechnické učebně, v diagnostické dílně, ve svařovně a v dílnách určených pro běžné opravy automobilní a lesnické techniky.

 

Kromě práce jsme připravili i program na volná odpoledne a víkendy. Chceme jim ukázat a také představit zdejší region. Prohlédnou si místní muzeum, navštíví pohyblivý betlém ve Staré Vsi a Bozkovské jeskyně. Projdou si také Harrachov - místní sklárnu, muzeum Šindelku, Mumlavské vodopády a svezou se na bobové dráze. O víkendu navštíví Prahu a Liberec. Program je doplněn i aktivním sportem. Kromě bowlingu a kuželek si s našimi žáky zahrají fotbal, basketbal a volejbal.

Věříme, že připravený program naplní očekávání slovenských stážistů a že si odvezou hezké zážitky a zejména spoustu nových odborných znalostí a dovedností.

Zpět na výpis


Vladimír Kubrt
vkubrt@iss-vysokenj.cz