Úvod » O nás » Úspěšní studenti

Kryštof Kouble - student čtvrtého ročníku studijního oboru Autotronik

Úspěšný  evropský závodník v motokrosu

O víkendu 29.-30.4. 2017 jsem reprezentoval Českou republiku na prvním podniku Mistroství Evropy,které se konalo v Portugalsku.

kouble2

 

Pořadatelé pro nás připravili 55 km dlouhé kolo s jedním motokrosovým testem, který se jezdil od 7 a půl do 8 minut a jedním endurovým testem, který se jezdil okolo 10 minut. Po přejezdech mimo testy byl terén složen ze skal a kamenů, prašného podkladu a v součtu asi 300 metrů po silnici. Přejezd nebyl nijak rychlý. Byl spíše technicky náročný, místy až trialový. Krosový test byl v kopcovitém terénu, občas po skále a závěr testu byl na louce. Endurový test byl téměř pořád po skále a kamenech. O ba testy byly poměrně rychlé.

 

V sobotu jsem se citil na motorce velmi dobře a dařily se mi zajíždět velmi dobré časy. Na konci dne z toho bylo třetí místo ve tříde se ztrátou 7 vteřin na prvního. 

Byl to velmi obtížný den pro mě a nezbývalo mi nic jiného než se nachystat na druhý závodní den. 

V neděli se v mé třídě velmi pořadí promíchávalo a Italský tovární jezdec Matte Pavonni,který byl v sobotu čtvrtý tak poskočil na první místo a já z třetího místo na Druhé. Toto umístění jsem si už po zbytek dne udržel.

V Součtu bodu za oba závodní dny jsem byl celkově třetí ve třídě E1. 

Byl to nejtěžší závod co jsem kdy jel při kterém jsem zíksla mnoho zkušeností.

Druhý podník Evropského šampionátu pojedeme 8.-9.7 v Estonsku. 

Kouble1

 

Robert Friedrich - student prvního ročníku oboru Mechanik opravář motorových vozidel se zaměřením na motocykly

- účastník Junior World Trophy týmu 91. Mezinárodní motocyklové šestidenní ve Španělsku

isde2016_junior_world_trophy


 

Michal Swárovský - student čtvrtého ročníku oboru Autotronik ISŠ Vysoké nad Jizerou

Úspěšný reprezentant v cyklokrosu - MTB a Cross-country
Sportovní informace
Klub: ZP cykloservis STEVENS cycling team
Aktivity: V létě samozřejmě kolo. V zímní přípravě chodím alespoň pětkrát týdně na běžky a pokud je špatné počasí tak do posilovny.
Roční objem:  
První závod: Můj první závod byl KERDA CUP, který je dnes přejmenován na DECATHLON CUP. Chtěl jsem si zkusit zazávodit, protože jsem se tam jezdil koukat na svého bráchu, který se v tuto chvíli stal mím manažerem.
Oblíbený závod: Tak je jich víc ale mezi nejoblíbenější patří asi RALLYE SUDETY a ČT Author cup
Největší úspěch:  
Plánované akce: Seriál Kolo pro život a hlavně Český pohár v XCO. Uvidíme, kam to půjde dál.
Výbava:

Přehled dosažených výsledků... více zde


 

Filip Rydval - student ISŠ Vysoké nad Jizerou

Úspěšný reprezentant v cyklokrosu - MTB a Cross-country

rydvaldiplom rydvalrydval 2

Klub: ZP cykloservis STEVENS cycling team
Aktivity: běžky,lyže,plavání,běh,posilovna
Roční objem: 14 000 (+-)
První závod: houštecký cyklomaraton
Oblíbený závod: vše co je do kopce :)
Největší úspěch: celkové vítězství v nejtěžším etapáku ČR - MTB Trilogy
Plánované akce: český pohár XC, Kolo pro život, MTB Trilogy a další hodící se závody :)
Výbava:

kolo: STEVENS sonora es

Přehled dosažených výsledků... více zde

 

Jan Kučera - absolvent studijního oboru Autotronik ISŠ Vysoké nad Jizerou
Člen reprezentačního týmu Junior v ALPSKÉM LYŽOVÁNÍ.
Kategorie: RDJ - B
Klub: TJ Spartak Rokytnice
Odkaz na www: Svaz lyžařů ČR Czech Ski Association

MČR 6 místo3 místo allianz pohár

 Výsledky sezony 2013/2014

Letošní sněhově nepovedená zima je u konce a z pohledu dosažených výsledků byla jedna z nejlepších. Honza dosáhl nemalých úspěchů, trénoval a závodil mimo domácí Rokytnici n. J.. Bylo to velice časově, organizačně i finančně náročné a celá řada závodů byla bez náhrady zrušena. Závody provázel sníh, déšť, mlha i sluníčko. Nyní stručně k některým výsledkům.

Mistrovství ČR juniorů - Bílá v Beskydech

– Slalom 1. místo, kategorie mladší junioři (ročník 1996-1997) Mistr ČR junioři mladší

– Slalom 1. místo, kategorie junioři (ročník 1993 – 1997) Mistr ČR junioři

                – Obří slalom – 6. místo, kategorie mladší junioři

Mistrovství ČR dospělých – Špindlerův Mlýn

-          Obří slalom – 6. místo

Mistrovství světa juniorů Jasná, Slovenská republika

Nejmladší ze čtyř českých juniorských reprezentantů, jako jediný úspěšně dokončil závod ve slalomu. 

Ze 145 závodníků (ročník narození 1993-1997) obsadil 37. místo. 

V kategorii mladších juniorů (ročník narození 1996-1997) dosáhl na 9. místo.

Umístění na 37. příčce bylo nejlepším z umístění našich juniorů mistrovství světa ze všech disciplín.

Druhým nejlepším výsledkem bylo 44. místo Adama Kotzmana (ročník 1993).

Závod FIS Race Bialka Tatrzanska, Polsko- Slalom 3. místo

11. listina bodů FIS 2013/2014

- v kategorii mladších juniorů (ročník 1996-1997) – ve slalomu 1. místo, celkově 2. místo

- v kategorii juniorů (ročník 1993-1997) – ve slalomu 3. místo, celkově 7. místo,

- v kategorii dospělých ve slalomu na 13. místě v ČR

Český pohár Allianz 2014

Celkový vítězv kategorii mladší junioři ziskem 233 bodů.

V kategorii starší junioři 3. místo.

V kategorii dospělých 7. místo.

Honza i přes skutečnost, že ještě tři roky bude v juniorské kategorii, se v kategorii dospělých neztratil a dokázal porazit i seniorské závodníky.

Pro sezonu 2014/2015 splnil kriteria pro zařazení do Sportovního centra mládeže a plní i kriteria pro zařazení do Reprezentačního družstva juniorů A.

Blahopřejeme a děkujeme za kvalitní reprezentaci a přejeme pevné zdraví a další úspěchy.

Honza děkuje všem, kteří se svoji podporou na jeho výsledcích podíleli, zejména trenérovi, TJ Spartak, vedení ISŠ ve Vysokém n.J., sponzorům, rodičům, fanouškům. …. Sportu zdar.

P1010041P1010037

Jan Kučera mistrem ČR juniorů 2014 ve slalomu

Honza v letošní nepříznivé zimě netrénoval doma, ale ve Špindlu. Postupně ladil formu a své úsilí zúročil 14.2.2014 v Bílé v Beskydech na závodech FIS, Akademickém mistrovstvím ČR, které bylo současně vyhlášeno jako mistrovství ČR juniorů. Kučír se startovním číslem 30 předjel všechny juniory a stal se mistrem ČR juniorů ve slalomu pro rok 2014. Při vyhlášení výsledků závodu vystoupil na stupně vítězů hned dvakrát. Jednou v kategorii mladších juniorů (ročník 1996-1997) a podruhé v kategorii juniorů (ročník 1993-1997). Jeden závod – dvě zlaté medaile a své nejlepší FIS body v sezoně.
Z Bílé odcestoval rovnou na závody FIS Race ve slalomu na polskou stranu Vysokých tater (Bialka Tatrzanska). Na startu se sešlo na šest desítek závodníků z Polska, ČR, Slovenska, Maďarska, Itálie, Litvy a Rumunska. Honza potvrdil formu a skončil celkově třetí. Blahopřejeme.
Na základě dosažených výsledků Kučír splnil nominační kritéria a bude počátkem března 2014  reprezentovat ČR na mistrovství světa juniorů v Jasné na Slovensku. Držíme palce.

Kucera2014_3Kucera2014_2

Jan Kučera – Hodnocení sezóny 2012/2013

Letní příprava na sezonu probíhala standardně – posilování, kolo, brusle, letní lyžování v hale, rozvoj rychlosti, dynamiky, obratnost atd.  Komplikace nastaly v září, Honza si zlomil klíční kost a to znamenalo na 3 měsíce vyřazení z přípravy.

kucera3kucera2Nemohl se zúčastnit přípravy na ledovcích s republikovým družstvem juniorů a na začátku prosince bylo co dohánět. V sezoně 2012/2013 absolvoval celkem 29 závodů, nedokončil jich 8 a v kategorii mladších juniorů se umísťoval do pátého místa. Vyvrcholením sezóny bylo 21. - 24. 3. 2013 mezinárodní mistrovství České republiky ve Špindlerově Mlýně. V prvním dnu mistrovství Honza bodoval druhým místem v superobřím slalomu a v super kombinaci získal bronzovou medaili. To ho motivovalo do dalších závodů, zejména jeho oblíbeného obřího slalomu. Počasí přálo, sluníčko svítilo a černá sjezdovka na Stohu byla ledovatá. Teď bylo jenom nutné využít ideální podmínky a zabojovat. Prvním cílem bylo dostat se se startovním číslem 45. v prvním kole do třicítky a to v hojné mezinárodní konkurenci nebylo snadné, ale 27. časem se to povedlo.  Tím si Honza vytvořil příznivou startovní pozici do druhého kola a mohl zaútočit. V druhém kole startoval jako čtvrtý a využil dobře připravené a neponičené tratě a v toto kole zaostal za celkovým vítězem kategorie dospělých Kryštofem Krýzlem pouze 1,69 vteřiny. Byl to Hozův nejlepší výsledek sezóny. V kategorii mladších juniorů (ročníkově nejmladší) se stal mistrem republiky v obřím slalomu. V kategorii starších juniorů, kde soupeřil s o tři roky staršími závodníky, získal stříbrnou medaili.

kucera4kucera1V celkovém společném hodnocení mezinárodního mistrovství skončil na patnáctém místě. Z českých mužů, ač nejmladší, skončil na páté příčce v České republice. Během mistrovství ČR v sezoně 2012/2013 získal celkem 4 medaile (jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou). V celkovém hodnocení sezony skončil v kategorii mladších juniorů na 4. místě v Českém poháru a na 4. místě v listině bodů FIS. Doufejme, že příští sezona bude neméně úspěšná a příprava se obejde bez komplikací.

Ivana Kuželová -  absolventka nástavbového studijního oboru Podnikáni.
Je jednou z mála slečen – žen, které se věnují vytrvale motoristickému sportu, a v autokrose zvlášť. S velkým odhodláním již téměř deset let bojuje s mužskou přesilou v Junior buggy, ale pomalu pošilhává po vyšší kategorii.

kuzelovakuzelova1

Richard Novotný -  absolvent nástavbového studijního oboru Autotronik.
Reprezentant ČR v silovém trojboji-Dřep – Bench – Mrtvý tah.
Richard Novotný, mladší ze dvou bratrů lifterů. Během krátké doby se vypracoval ke skvělým výsledkům ve dřepu a mrtvém tahu. (Ostatně jako všichni Vrchlabáci, do jejichž skupiny Ríša patří). Ma MS působil při pokusech soustředěně a podal skvělé výkony. Nemalou měrou přispěl ke 2. místu ČR v poháru národů v silovém trojboji Equip.
Rnovotny2Rnovotny3
Rnovotny1
Odkaz na www: Rozhovory po MS - Richard Novotný