Úvod » O nás » Úspěšní studenti

Martin Kostelecký - student oboru Mechanik opravář motorových vozidel

Martin Kostelecký – náš výborný žák a vicemistr světa

Ztělesněním toho, jak lze skloubit úspěšné studium s úspěšnou sportovní kariérou, je žák naší školy Martin Kostelecký. Martin ví, co chce a kam směřuje. Má plán a odhodlání, a především spoustu silné vůle. Jak říká, škola je priorita, sport hned o krůček za ní. Ve škole se mu daří, chystá se na naší škole pokračovat v nástavbovém studiu a sportovní svět dobývat s minimálně maturitním vysvědčením „v kapse“. Zatím má našlápnuto více než dobře. A kromě toho, že žáci jako on jsou takzvaně „za odměnu“, je Martin i velkou motivací a vzorem pro ostatní.
Martinovi učaroval velmi náročný sport – silový trojboj, neboli powerlifting. Trénuje a závodí za semilský tým Powerlifting Animals Semily. K jeho největším letošním úspěchům patří úspěšný start na listopadovém mistrovství ČR v mrtvém tahu ve Varnsdorfu, kde se stal vicemistrem České republiky v mrtvém tahu v kategorii Dorostenci T II. -90kg RAW s výkonem 260kg. Na mistrovství světa 2017, které proběhlo v září v Trutnově, se stal vicemistrem světa v kategorii Dorostenci T II. -90kg RAW a vicemistrem světa v mrtvém tahu kategorie Dorostenci T II. -90kg RAW také s výkonem 260kg. Martin je zároveň držitelem národního rekordu v mrtvém tahu.
Martin závodí a reprezentuje Českou republiku v silovém trojboji a je ho silnou stránkou je mrtvý tah. Letošní mistrovství světa bylo jeho prvním vystoupením na takovéto soutěži a na příští rok Martin plánuje start na mistrovství světa, které se bude konat v Maďarsku.
Martinovi tréninky jsou velmi náročné, někdy trvají až tři hodiny. Také si musí hlídat váhu, aby se nepřehoupla přes 90 kg. Jak sám říká: „Powerlifting je pro mě srdcová záležitost, chci trénovat, závodit a reprezentovat naší zemi.“

Kostelecký 1

Kostelecký 3

Kostelecký 4

Kostelecký 5

Kryštof Kouble - student čtvrtého ročníku studijního oboru Autotronik

Úspěšný  evropský závodník v motokrosu

O víkendu 29.-30.4. 2017 jsem reprezentoval Českou republiku na prvním podniku Mistroství Evropy,které se konalo v Portugalsku.

kouble2

Pořadatelé pro nás připravili 55 km dlouhé kolo s jedním motokrosovým testem, který se jezdil od 7 a půl do 8 minut a jedním endurovým testem, který se jezdil okolo 10 minut. Po přejezdech mimo testy byl terén složen ze skal a kamenů, prašného podkladu a v součtu asi 300 metrů po silnici. Přejezd nebyl nijak rychlý. Byl spíše technicky náročný, místy až trialový. Krosový test byl v kopcovitém terénu, občas po skále a závěr testu byl na louce. Endurový test byl téměř pořád po skále a kamenech. O ba testy byly poměrně rychlé.

V sobotu jsem se citil na motorce velmi dobře a dařily se mi zajíždět velmi dobré časy. Na konci dne z toho bylo třetí místo ve tříde se ztrátou 7 vteřin na prvního.

Byl to velmi obtížný den pro mě a nezbývalo mi nic jiného než se nachystat na druhý závodní den.

V neděli se v mé třídě velmi pořadí promíchávalo a Italský tovární jezdec Matte Pavonni,který byl v sobotu čtvrtý tak poskočil na první místo a já z třetího místo na Druhé. Toto umístění jsem si už po zbytek dne udržel.

V Součtu bodu za oba závodní dny jsem byl celkově třetí ve třídě E1.

Byl to nejtěžší závod co jsem kdy jel při kterém jsem zíksla mnoho zkušeností.

Druhý podník Evropského šampionátu pojedeme 8.-9.7 v Estonsku.

Kouble1

Robert Friedrich - student prvního ročníku oboru Mechanik opravář motorových vozidel se zaměřením na motocykly

- účastník Junior World Trophy týmu 91. Mezinárodní motocyklové šestidenní ve Španělsku

isde2016_junior_world_trophy

Michal Swárovský - student čtvrtého ročníku oboru Autotronik ISŠ Vysoké nad Jizerou

Úspěšný reprezentant v cyklokrosu - MTB a Cross-country
Sportovní informace
Klub: ZP cykloservis STEVENS cycling team
Aktivity: V létě samozřejmě kolo. V zímní přípravě chodím alespoň pětkrát týdně na běžky a pokud je špatné počasí tak do posilovny.
Roční objem:
První závod: Můj první závod byl KERDA CUP, který je dnes přejmenován na DECATHLON CUP. Chtěl jsem si zkusit zazávodit, protože jsem se tam jezdil koukat na svého bráchu, který se v tuto chvíli stal mím manažerem.
Oblíbený závod: Tak je jich víc ale mezi nejoblíbenější patří asi RALLYE SUDETY a ČT Author cup
Největší úspěch:
Plánované akce: Seriál Kolo pro život a hlavně Český pohár v XCO. Uvidíme, kam to půjde dál.

Největší úspěch: celkové vítězství v nejtěžším etapáku ČR - MTB Trilogy
Plánované akce: český pohár XC, Kolo pro život, MTB Trilogy a další hodící se závody :)